r e k l a m a
spot_imgspot_img

Świeżo upieczeni rodzice z Gliwic otrzymają niezwykłą książkę

Od 2 stycznia 2017 roku świeżo upieczeni rodzice podczas rejestracji dziecka w Urzędzie Stanu Cywilnego otrzymują przygotowany specjalnie dla nich poradnik.

Książka, która została sfinansowana przez Miasto Gliwice, to zbiór cennych wskazówek, przydatnych już od pierwszych dni życia. „Otwieranie świata”, bo taki jest tytuł książki, łączy w sobie zalety poradnika dla rodziców i pamiętnika z pierwszych lat życia pociechy. Książka jest podzielona na rozdziały poświęcone kolejnym stadiom rozwoju dziecka, od noworodka, poprzez kilkumiesięczne niemowlę, aż po sześcioletniego brzdąca. W poradniku znajdują się fragmenty dotyczące rozumienia, pierwszych czynności manualnych, nauki czytania i zabaw muzycznych, wraz z propozycjami ćwiczeń dostosowanych do wieku pociechy.

Rodzice dowiedzą się z niej m.in., jak ułatwić dziecku naukę mówienia, zainteresować je czytaniem książek albo odkryć w maluchu talent muzyczny.

– Książkę uzupełnia część dokumentująca pierwsze osiągnięcia maluszka, na przykład twórczość artystyczną – mówi Marta Kryś, autorka części tekstów w poradniku, a na co dzień kierownik Działu Instrukcyjno-Metodycznego MBP. Nad zawartością merytoryczną czuwali także psycholog, pedagog, logopeda oraz nauczyciel muzyki i rytmiki.

Książka „Otwieranie świata” jest rozdawana rodzicom rejestrującym narodziny dziecka w Urzędzie Stanu Cywilnego od 2 stycznia.

– Mamy nadzieję, że nasz poradnik będzie dobrze służył rodzicom w pierwszych latach wychowywania pociechy. Jeden z ojców zapowiedział, że będzie skrzętnie odnotowywał w nim wszystkie ważne wydarzenia z życia maluszka. Wszystkim świeżo upieczonym rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy, by ich dzieci chowały się szczęśliwie i zdrowo – mówi Małgorzata Korzeniowska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Projekt został zrealizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną przy finansowym wsparciu Miasta Gliwice.

MSI

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI