r e k l a m a


Szkoła i przedszkole w Ostropie czeka modernizacja

Zapewnienie dzieciom i młodzieży dobrych warunków do nauki i zabawy to zadanie, o które miasto musi się troszczyć w szczególny sposób. Obiekty oświatowe powinny spełniać aktualne potrzeby, a wiele z nich wymaga modernizacji i remontów. Jedną z gliwickich placówek, które czeka przebudowa jest Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 im. Arki Bożka w Ostropie.

Przygotowania do rozpoczęcia inwestycji w SP nr 3 są na ostatniej prostej. Niebawem zakończy się procedura przetargowa związana z wyłonieniem wykonawcy prac. Jeśli nie nastąpią nieprzewidziane trudności, to roboty mogą ruszyć jeszcze jesienią tego roku. Ich finał jest planowany na koniec kwietnia 2026 roku.

W ramach planowanej rozbudowy placówka zyska dodatkowe niemal 2 tys. m² powierzchni użytkowej. Głównie za sprawą nowego segmentu przedszkolnego, który zostanie połączony z budynkiem szkoły łącznikiem na poziomie 1. i 2. piętra. Dzięki dodatkowej przestrzeni możliwe będzie uruchomienie 4 nowych oddziałów przedszkolnych (łącznie będzie ich 6 – po 3 na każdym piętrze). Przedszkole zyska także salę integracji ruchowej i salę zajęć ruchowych z zapleczami, 3 gabinety pracy indywidualnej z dziećmi, pomieszczenia biurowe i socjalne, kuchnię, zespół szatniowy oraz toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Z kolei szkoła wzbogaci się o rozbudowaną kuchnię i większą niż do tej pory stołówkę. W budynku powstaną też 3 nowe sale dydaktyczne, 2 pracownie (fizyczna i chemiczna), 3 pomieszczenia biurowe, szatnia, zmodernizowana biblioteka oraz toalety i winda, uwzględniające potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

spotkanie ostropa
fot. M. Baranowski / UM Gliwice

Zmieni się także otoczenie placówki – powstaną dwa nowe place zabaw – dla dzieci młodszych oraz dla nieco starszych dzieci. Pojawi się również 14 stanowisk postojowych dla samochodów oraz wiata rowerowa.

O przygotowywanej inwestycji prezydent Gliwic Katarzyna Kuczyńska Budka oraz jej zastępcy rozmawiali podczas spotkania z dyrekcją szkoły, przedstawicielami Zarządu Dróg Miejskich oraz Rady Dzielnicy Ostropa. Podczas spotkania omówiono najistotniejsze kwestie związane z przebudową i tematy dotyczące organizacji ruchu drogowego w trakcie robót.

Inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu miasta.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI