r e k l a m a


Szkolny bar powraca. Pierogi, krokiety, sałatki i hot dogi

Szkolny bar sałatkowy „U Króla Stasia” powraca w nowej lokalizacji i pod zmienioną nazwą. „Gliwuś” – bo tak nazywa się nowe miejsce na gastronomicznej mapie Gliwic – już w najbliższy czwartek otworzy się przy ul. Kozielskiej 1 – w miejscu dawnej kwiaciarni „Na Skarpie”. Koniecznie wpadnijcie, by skosztować jego specjalności – autorskiego precla „Gliwusia”, któremu szkolny sklepik gastronomiczny zawdzięcza swoją nazwę.

Zgodnie z zapowiedziami, szkolny bar sałatkowy „U Króla Stasia”, prowadzony przez uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1, który w czerwcu opuścił charakterystyczny „okrąglaczek” przy placu Rzeźniczym, kontynuuje działalność w nowym miejscu. Oficjalne otwarcie szkolnego sklepiku gastronomicznego „Gliwuś” przy ul. Kozielskiej 1 zaplanowano na czwartek, 26 października, na godz. 12.00. Będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 14.30.

– Przede wszystkim będziemy serwowali produkty przygotowane przez naszych uczniów w ramach zajęć praktycznych, więc ich cena będzie atrakcyjna. Z drugiej strony młodzieży przyjemnie będzie gościć mieszkańców Gliwic, którzy będą mogli spróbować wyrobów ich pracy. To są nasze główne cele – mówi Krystian Szatka, dyrektor CKZiU nr 1.

W menu „Gliwusia” znajdziemy m.in. wyroby garmażeryjne, np. pierogi i krokiety, ale także sałatki, kanapki, zapiekanki, hamburgery, hot-dogi, różnego rodzaju napoje oraz drobne wypieki. Wśród tych ostatnich będzie m.in. specjalność lokalu – autorski precel „Gliwuś”, przypominający kształtem gliwicką Radiostację.

Ze względu na niewielki metraż lokalu, nowy punkt gastronomiczny oferował będzie dania wyłącznie na wynos. W przyszłości szkoła planuje stworzyć obok miejsce, w którym będzie można usiąść, wypić i zjeść zakupione w sklepiku produkty.
UM Gliwice / fot. D.Nita-Garbiec

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
8 miesięcy temu

menu od Króla Stasia, może u Gliwusia będzie też tanio/dobrze?

IMG_20231024_181416.jpg

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI