Szpital w Gliwicach zawiesza chirurgię dziecięcą

Od 1 sierpnia 2022 roku duże zmiany czekają gliwicką chirurgię dziecięcą. Liczący dwanaście łóżek oddział służył przede wszystkim najmłodszym pacjentom z Gliwic i powiatu gliwickiego.

„Brakuje specjalistów z zakresu chirurgii dziecięcej, nie mamy możliwości obsadzenia wszystkich dyżurów. Stąd wniosek do wojewody śląskiego oraz do Narodowego Funduszu Zdrowia o czasowe zawieszenie dotychczasowgo oddziału by móc przygotować się do zmiany polegającej na stworzeniu wieloprofilowego dziecięcego oddziału zabiegowego” – wyjaśnia Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Od sierpnia mali pacjenci pomocy medycznej będą musieli szukać w innych miastach. Uzyskają ją m.in. w SPSK nr 1 im. prof. Stanisława Szyszko SUM w Zabrzu, w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie oraz w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku.

„To dla nas czas intensywnej pracy nad stworzeniem wieloprofilowego oddziału zabiegowego dla dzieci. W interdyscyplinarnym zespole przygotowującym ten medyczny projekt są nasi najlepsi specjaliści m.in. z zakresu ortopedii dziecięcej, pediatrii oraz chirurgii dziecięcej” – zapewnia prezes gliwickiego szpitala.
fot. M.Buksa/UM Gliwice

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Erni
Erni
13 dni temu

Śmiech !!!! Ludzie, dofinansowanie na klub sportowy oczywiście przez miasto jest w mln, a pieniędzy na leczenie Waszych dzieci nie będzie. Może w końcu zareaguje Prezydent w jakiejś słusznej sprawie ?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI