r e k l a m a


Szukasz pracy? Zostań „kanarem” i kontroluj bilety w autobusach

Za jazdę bez biletów grozi nie tylko mandat, ale i ograniczenie wolności. Nieuczciwym pasażerom komunikacji miejskiej od przyszłego roku będzie jeszcze trudniej uniknąć tych kar. Zarząd Transportu Metropolitalnego rozpoczął nabór na pięćdziesięciu kontrolerów. Mają oni rozpocząć pracę w styczniu.

Organizator transportu poszukuje aż 50 osób na stanowisko referenta w Wydziale Kontroli Biletów. Chodzi o – popularnie nazywanych – kontrolerów biletów lub „kanarów”. Głównymi zadaniami tych osób będzie m.in. sprawdzanie podróżnym biletów, nakładanie opłat dodatkowych, czyli mandatów oraz kontrola jakości usług przewozowych. ZTM oczekuje od kandydatów m.in. znajomości układu komunikacyjnego Metropolii, znajomości wewnętrznych przepisów – Regulaminu przewozu i Taryfy przewozu osób i bagażu w komunikacji zbiorowej, a także sumienności, odpowiedzialności oraz umiejętności radzenia sobie ze stresem i wysokiej kultury osobistej.

Miejscem pracy nowo zatrudnionych będzie obszar Metropolii i gmin ościennych. – Jesteśmy pod wieloma względami największym organizatorem transportu w Polsce. Świadczymy usługi w 56 gminach i zapewniamy przejazdy na ok. 450 liniach autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych – wskazuje Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM. – Niemal podwajając liczbę kontrolerów chcemy zintensyfikować nasze działania w tych pojazdach. Szczególnie uwzględnione zostaną obrzeża sieci komunikacyjnej – dodaje.

Sposobów na zakup biletu jest co najmniej kilka. Można skorzystać m.in. z portalu internetowego, aplikacji mobilnych, czy też z bardziej tradycyjnych form, np. zaopatrzyć się w bilet w kiosku lub w automacie biletowym. – Możliwości jest sporo. I choćby właśnie z tego powodu, ale przede wszystkim z szacunku dla uczciwych pasażerów, będziemy od początku przyszłego roku jeszcze częściej sprawdzać bilety i nakładać opłaty dodatkowe za ich brak – zapowiada Tomasz Musioł, zastępca naczelnika Wydziału Kontroli Biletów. – Zresztą nie tylko na karach finansowych może się skończyć. Podróżujący bez ważnego biletu powinni również liczyć się z konsekwencjami karnymi. Kiedy pasażer w ciągu roku nie uiścił dwóch nałożonych opłat dodatkowych i po raz trzeci podróżuje bez ważnego biletu, popełnia wykroczenie, tzw. szalbierstwo. Wówczas sąd może wydać wyrok ograniczenia wolności i nałożyć obowiązek wykonania prac społecznych – przestrzega Musioł.

Szczegółowe informacje dot. procesu rekrutacji na stanowisko kontrolera biletów dostępne są w zakładce BIP – Praca – Oferty pracy na stronie internetowej ZTM: https://bip.metropoliaztm.pl/oferty-pracy/403.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kek
kek
3 lat temu

Oczywiście jest podane wszystko oprócz zarobków…

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI