Szymon Wąs wicemistrzem Polski. „Cios w wątrobę uniemożliwił dalszą walkę”

Na Mistrzostwa Polski full contact seniorów w Piotrkowie Trybunalskim nie mogło zabraknąć gliwiczanina Szymona Wąsa z Klubu Najemnik.

Na Mistrzostwa przyjechało 203 zawodników z 58 klubów. – Szymon był bardzo dobrze przygotowany na ten turniej. Jest szybki. To bardzo doświadczony i zdyscyplinowany zawodnik – mówi trener Bartłomiej Pawlus.
– Obserwując w jakim stylu Szymon pokonuje kolejnych przeciwników, liczyliśmy po cichu na złoto. W walce finałowej Szymon skrzyżował rękawice z aktualnym Mistrzem Świata i zeszłorocznym Mistrzem Polski, Mateuszem Kubiszynem – dodaje Pawlus. – Walka była bardzo wyrównana, prowadzona na bardzo wysokim poziomie technicznym, lecz w samej końcówce trzeciej, ostatniej rundy Szymon został trafiony kopnięciem w wątrobę, co uniemożliwiło mu prowadzenie walki. Ostatecznie zdobywa srebny medal i wicemistrzostwo Polski – mówi tener. – Przed naszym zawodnikiem jeszcze dwa turnieje mistrzowskie – w maju MP light contact, a w czerwcu MP służb mundurowych. W tych zawodach Szymon Wąs w ubiegłym roku zdobył złote medale – uzupełnia Bartłomiej Pawlus. Gliwiczanina czeka jeszcze start w Mistrzostwach Świata w Grecji.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI