r e k l a m a


Szymon Wąs znowu górą. Młody kickboxer z Gliwic triumfuje

W Krynicy odbył się Otwarty Puchar Polski w kickboxingu.

W zawodach wzięli udział reprezentanci GSWW Najemnik Gliwice, czyli Szymon Wąs i Remigiusz Smoliński. Startowało 208 zawodników z 32 klubów z całej Polski oraz Słowacji. Szymon Wąs walkę półfinałowa stoczył na ringu z zawodnikiem (KS Orient Częstochowa) Arturem Kulą wygrywajac 2-1. To jednak nie koniec.

Walkę finałową Szymon po zaciętej i najładniejszej walce turnieju wygrał 3-0 z bardzo doświadczonym i dużo starszym Michałem Demblerem z MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie.

Przypomnijmy, że na Mistrzostwach Polski w Węgrowie w finale również walczyli ze sobą, także tam Wąs zwyciezył 3-0.

Drugi gliwiczanin Remigiusz Smoliński walczył w wadze +91 kg, lecz pomimo dobrego przygotowania i wygrania w eliminacjach uległ w walce finałowej 3-0 Wojciechowi Jarzębskiemu z Lublina.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z medali i zdobycia Pucharu Polski w kickboxingu full contact, zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym nie było zadnych ulg, a na dodatek mata na ringu rozgrzana była do czerwonosci przez słońce, co utrudniało koncentracje podczas walki. Nasi zawodnicy mieli bardzo trudnych doświadczonych i starszych przeciwników, ale poradzili sobie doskonale i na pewno są zadowoleni z sukcesu – mówi Krzysztof Wąs, kier sportowy gliwiczan.

Najbliższe plany: Szymon Wąs 30 maja wylatuje wraz z reprezentacja Polski do Włoch na Puchar Świata w kickboxing full contact, a Smoliński będzie boksował w turnieju o memoriał Leszka Blażyńskiego w barwach GUKS Carbo Gliwice.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wierny kibic
wierny kibic
12 lat temu

tak trzymaj Szymek 😀

obserwator pl
obserwator pl
12 lat temu

Szymon to klasa światowa szkoda że w gliwicach ten trud jest olewany i nie dostrzegany, gdzie pojedzie wygrywa to jest klasa sportowca !!!!

kibic
kibic
12 lat temu

Gratulacje !! oglądalismy na żywo w kompie, finał super !!! jestesmy dumni że cię znamy !!! trzymamy kciuki za puchar śwaiata !!

alek
alek
12 lat temu

I właśnie o to chodzi !!!! Brawo Szymon,Remik trenerzy

mieszkaniec
mieszkaniec
12 lat temu

Niestety ale w naszym miescie szkoda robic jakich kolwiek wyników a tym bardziej sportowych jak wiemy i widzimy czy jest sie na Olimpiadzie czy jest sie mistrzem śwata nasze Władze mają to gdzies bo za taka promocje Gliwic nikt nic nie ma tylko wszyscy robią fotki ale nagród BRAK to wstyd !!! nawet uścisku dłoni….może dobre stypendium na otarcie łez /?? a może w tym roku w lecie znów promocja miasta w łebie za kilkaset….o to jest pomysł przeciez ci ludzie dalej pracują w UM !! do roboty na darmowe wakacje .. a wy nasi super sportowcy Trenowaććć co sił… Czytaj więcej »

robert
robert
12 lat temu
Reply to  mieszkaniec

To racja szkoda tych Gliwickich mistrzów że sa z Gliwic niestety, po co i dla kogo budujemy słynne Podium i inne obiekty tylko dla Politechniki ??

waldus
waldus
11 lat temu
Reply to  robert

TAAk juz na polibudzie zacierają rece na Podium, a osób do zarządzania takim obiektem brak !! pewnie juz wiadomo ile bada kasowac kluby za trenowanie na obiekcie !! a nawet fundamentów brak….

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI