r e k l a m a


Cała Polska czyta dzieciom. Prezydent Frankiewicz także

spot_img
r e k l a m a

Zygmunt Frankiewicz w ramach akcji organizowanej przez ZSO nr 7 przeczytał dzieciom fragment książki „Tomek poznaje świat” Katarzyny Najman.

To kolejna edycja cyklicznej imprezy, która odbywa się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej. Motywem przewodnim tegorocznego czytania był sport, nie mogło więc zabraknąć także zawodników i trenera gliwickiego Piasta.

W ramach kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom czytano również w Gliwicach. Oprócz Zygmunta Frankiewicza bajki czytali także Ewa Flach, nauczyciel akademicki Politechniki Śląskiej, Dariusz Dudek, drugi trener Piasta Gliwice, a także Jarosław Niedopytalski, instruktor aikido oraz komandor Śląskiego Yacht Clubu Jan Pawłowski.

– Rok 2012 to rok piłki nożnej, tak więc postanowiliśmy zorganizować sportowe czytanie – mówi Dorota Tarczyńska, dyrektor ZSO nr 7 w Gliwicach.

Zygmunt Frankiewicz przyznaje, że bardzo lubi sport i nie ogranicza się do jednej dyscypliny. Prezydent Gliwic gra w siatkówkę, jeździ na rowerze, chodzi po górach i jeździ na nartach.

W ramach imprezy wystąpił także zespół Rytm z ZSO nr 7. Był także pokaz aikido oraz szanty.

Cała Polska czyta dzieciom to kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.

Fundacja przekonuje, że czytanie dziecku dla przyjemności – 20 minut dziennie jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.

fot. Krzysztof Krzemiński

[nggallery id=77]

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
;)
;)
11 lat temu

Czyli nasz prezydent jest niemal tak dobrym sportowcem jak Putin.

nick
nick
11 lat temu

A jakim sportowcem jest wielki wygoda zbigniew? Marnym i nieczynnym

oglądacz sesji
oglądacz sesji
11 lat temu
Reply to  nick

Wygoda myśli tylko o tym jak zemścić się na Frankiewiczu, a prowadzone przez niego sesje rady to po prostu wielka porażka!!! Nie może biedak przeboleć, że nie został prezydentem.
Chyba nie o takich radnych nam chodzi, bo dla miasta nie wróży to nic dobrego!

Gliwiczanin
Gliwiczanin
11 lat temu

Widok dzieciaków w barwach Piasta bezcenny.To przyszłość.Gliwice moim Miastem Piast moim Klubem

andrzej
andrzej
11 lat temu

Frankiewicz to jednak równy gość.

Ja
Ja
11 lat temu

No tak… Czytanie bajek maluchom, to akurat doskonałe zajęcie dla p. Frankiewicza … 🙁 Zostawcie to zajęcie rodzicom i opiekunom, a sami weźcie się do rzetelnej pracy, a nie do pozorowania pracy! Tym bardziej, że miesięcznie bierzecie niewyobrażalnie potężne kwoty, a nie marne 1106,00 zł!!! Takie krocie chyba zobowiązują, co?

Ona
Ona
11 lat temu

Super impreza. Pozdrawiam organizatorów. Duże brawa dla Prezydenta Frankiewicza.

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI