r e k l a m a


Tak gliwiczanie bawili się z policją

Z okazji centralnych obchodów Święta Policji na stadionie miejskim w Gliwicach zorganizowano rodzinny piknik. Policjanci, a także zaprzyjaźnione służby przygotowały dla uczestników wydarzenia mnóstwo atrakcji. Dzieci dokonały „przeglądu” policyjnych maskotek z całego kraju. Sznupek reprezentujący śląski garnizon Policji wraz z maskotami z pozostałych województw przeszli w barwnej paradzie wokół stadionowej murawy.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy przygotowane specjalnie na piknik rodzinny. Policjanci z Kompanii Honorowej Komendy Głównej Policji zaprezentowali musztrę paradną. Młodzież i dorośli przypomnieli sobie zasady udzielania pierwszej pomocy – pokaz prowadzili specjaliści w dziedzinie medycyny ratunkowej. Jak zawsze pozytywne emocje budził pokaz tresury psów służbowych.

Organizatorzy przygotowali także tematyczne stoiska. Goście mogli oglądać, a chętni także przymierzyć policyjny sprzęt. Zainteresowani wstąpieniem do służby mogli uzyskać szczegółowe informacje w specjalnie w tym celu ustawionym stoisku policyjnego Wydziału Doboru i Szkolenia. Zainteresowaniem cieszyło się również stoisko z okularami VR. Policjanci drogówki zapraszali na miasteczko ruchu drogowego. Dzieci i młodzież uczestniczyła w zabawach edukacyjnych.


Do wydarzenia przyłączyły się zaprzyjaźnione służby. Państwowa Straż Pożarna przeprowadziła pokaz, a możliwość znakowania rowerów umożliwiła Straż Miejska. Pomyślano również o animacjach, dmuchańcach i malowaniu twarzy dla najmłodszych. Było też, oczywiście, coś dla ciała – jak na piknik przystało, dla wszystkich zorganizowano grill.

Jednak najważniejszym punktem wydarzenia był mecz pomiędzy Reprezentacjami Polskiej i Rumuńskiej Policji. W barwach biało-czerwonych wystąpił m.in. Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk i jego Zastępca nadinsp. Paweł Dobrodziej oraz Dowódca Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” insp. Dariusz Zięba. Pełne emocji piłkarskie spotkanie zakończyło się wynikiem 1 : 1

Wiadomo jednak, że w tego typu wydarzeniach najważniejszy jest nie wynik, lecz sama rywalizacja w duchu fair play, emocje, a w konsekwencji – integracja (w tym przypadku również między policjantami z zaprzyjaźnionych krajów).

Gratulujemy obu drużynom, wyróżniamy też wszystkich zawodników, którzy w tak wysokich temperaturach dali z siebie wszystko, zaprezentowali doskonałą formę fizyczną i zapewnili kibicom dobrą sportową rozrywkę.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI