Tak rzekomo za kilka miesięcy ma wyglądać skwer nad DTŚ w Gliwicach

Skwer nad tunelem DTŚ w Gliwicach straszy. W tym miejscu niegdyś było słynne targowisko „Balcerek”.

ZDM w Gliwicach zapowiada jednak zmiany. – Mnóstwo niespotykanych dotąd gatunków roślin, duża ilość miejsc do odpoczynku, to wszystko już za kilka miesięcy pojawi się na skwerze nad Drogową Trasą Średnicową – informują w ZDM.
„Będzie to jedno z centralnych miejsc, stanowiących doskonałą przestrzeń do wypoczynku i spędzania wolnego czasu, nie tylko za sprawą różnorodnej kompozycji drzew, ale także nasadzeń krzewów i bylin. W kilku miejscach skweru pojawią się pergole, dzięki którym w gorące, letnie dni będzie można znaleźć odrobinę cienia. Pod częścią z nich ustawione będą stoły i ławy piknikowe.
Poza tym, w krajobraz nowocześnie zaaranżowanego skweru wpiszą się siedziska na ławach betonowych, pojawią się wolnostojące ławki i siedziska, stojaki na rowery oraz betonowe ławki krajobrazowe w kształcie gwiazdy, które stanowić będą miejsce do wypoczynku wśród wyjątkowej zieleni, bowiem wszystkie wprowadzone nasadzenia nie tylko w okresie wegetacyjnym, ale także jesienią i zimą zdobić będą to miejsce” – informuje ZDM. Posadzone zostaną również krzewy izolacyjne, które odgrodzą skwer od Drogowej Trasy Średnicowej.

Będzie też akcent historyczny.

Na terenie skweru ustawiona zostanie instalacja przestrzenna z kamieni pochodzących z dawnej śluzy Kanału Gliwickiego. Wykopane w trakcie budowy kamienie zostaną oczyszczone i umieszczone na skwerze, w miejscu przecinania się głównych ciągów komunikacyjnych. Wokół głazów zamontowane będą siedziska, a w tle pojawią się ciekawe rabaty z ozdobnych traw. Całości dopełnią tablice zawierające informacje, zdjęcia oraz przebieg trasy kanału.

Planowany termin rozpoczęcia prac przewidziano w pierwszym półroczu 2021 r.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI