r e k l a m a


Tak wyglądają separatory na DK88

Na Drodze Krajowej nr 88 w Gliwicach trwa montaż separatorów. Separatory montowane są w miejscach, które – jak wynika ze statystyk i obserwacji policji – są newralgicznymi ze względu na bezpieczeństwo ruchu.

Separatory pojawią się na wysokości ronda Pionierów-Perseusza, ul.Zbożowej, a także przy węźle drogowym z ul. Tarnogórską i ul. Toszecką. Lokalizacja separatorów wypracowana została wspólnie przez Zarząd Dróg Miejskich i Komendę Miejską Policji w Gliwicach.

Wewnętrzne pasy ruchu na czas montażu separatorów są wyłączone z ruchu. Kierowcy poruszają się po jednym pasie w każdym kierunku. W miejscu prac wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 40km/h. Zarząd Dróg Miejskich zwraca się z prośbą do kierujących o stosowanie się do oznakowania i zachowanie szczególnej ostrożności.

Kierowcy na Facebooku skarżą się, że prace prowadzone są w godzinach szczytu, gdy wiele osób z Zabrza i Bytomia dojeżdża i wraca z pracy w gliwickiej strefie ekonomicznej.

Zobacz też: Zawracanie na DK88 kończyło się już tragicznie. Mimo to kierowcy nadal to robią


fot. ZDM

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kibic
kibic
8 lat temu

Pytam, po co nam takie jaja?
Przecież te 10-cio cm separatory nie zapewniają nikomu bezpieczeństwa, nawet żółte. Nie chronią przed zderzeniami, obracaniem, ani kamikadze przed ewentualnym przebiegnięciem.
Takie wyrzucanie naszej kasiory na pierdoły, to już chyba jakaś magistracka zaraza;)

gość
gość
8 lat temu

wyglądają jak obraz biedy i rozpaczy. wiec sie pytam co one maja spowodowac. bo jak na nie patrze to przejechac przez nie to zadna trudność

gość
gość
8 lat temu

poprostu wybrali najtansza opcje lepiej by sie tam spisały skrzynki z kwiatami 😉 no i by były jeszcze tańsze:)

gościu
gościu
8 lat temu

poprostu wybrali najtansza opcje lepiej by sie tam spisały skrzynki z kwiatami 😉 no i by były jeszcze tańsze:)

gość
gość
8 lat temu

400mln na Podium – więc kasy nie ma

Shihura
Shihura
8 lat temu

Ów separatory są po to by najeżdżając na niego wyrzuciło was w drugą stronę i spowodowania wypadku na własnym pasie. Na wysokości Auchana jakiś czas temu jechał gościu mając ponad 100km/h na liczniku. W momencie gdy najechał jakimś cudem na separator tak go wyrzuciło w prawo ,że prawie przebił się przez barierkę kinetyczną wprost na pas pod mostem. Do dziś dnia barierka nie została naprawiona i można ją podziwiać. Tak samo od lutego w Zabrzu jest zamknięty jeden pas z powodu uszkodzonej barierki. A aktualnie dla zachowania symetrii zamkneli i pas z drugiej strony. Na separatory wydają kasę ale głupiego… Czytaj więcej »

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI