r e k l a m a


Tanimi liniami z Pyrzowic – dokąd warto się wybrać na wakacje?

Chcesz udać się w emocjonującą wakacyjną wycieczkę? Skorzystaj z jednej z wielu ofert tanich linii lotniczych i dokonaj zakupu biletu w atrakcyjnej cenie. Przedstawiamy ciekawe propozycje kierunków, pośród których każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie!

Kutaisi

Nazwa tego miasta pochodzi od białych kamieni, z których zostało odbudowane około 1000 lat temu. Jednym z najpopularniejszych punktów wycieczkowych w tym miejscu jest znajdująca się od 1994 roku na liście UNESCO Katedra Bagrati. W Kutaisi można poznać gruzińską kulturę i dostać się stąd w ciągu kilku godzin w piękne, nieodkryte i wysokie gruzińskie góry. Jeżeli chcesz wybrać się w to miejsce, bilet w jedną stronę możesz nabyć na oficjalnej stronie Wizz Air już od 129 zł. Przed wylotem pamiętaj o odpowiednim doborze polis turystycznych, szczególnie jeśli planujesz górskie wycieczki w Gruzji.

Mediolan

Włochy słyną m.in. ze wspaniałej kuchni. Chcesz zasmakować w doskonałych pizzach i pastach, a przy okazji odwiedzić Bazylikę Santa Maria Delle Grazie, w której znajduje się najsłynniejszy z obrazów Leonarda Da Vinci’ego? Wybierz się z Pyrzowic do Mediolanu. Metropolia łączy w sobie piękno dawnych zabytków i nowoczesny luksus w najlepszym stylu. Przyjrzyj się niesamowitym, porośniętym zielenią budynkom, zrób zakupy w jednym z renomowanych domów towarowych i odwiedź imponujący stadion w dzielnicy San Siro. Jednostronny bilet na samolot do Mediolanu można nabyć już w cenie 253 zł, korzystając z usług Ryanaira.  

Frankfurt

Po tym, jak Wielka Brytania wystąpiła z szeregów Unii Europejskiej, właśnie Frankfurt staje się nową stolicą finansową Europy. Znaczna cześć miasta została zniszczona w trakcie II wojny światowej, jednak dzisiaj jest ona odbudowana i dostosowana do nowoczesnych standardów. Odwiedzając stare miasto, można poczuć jego atmosferę. Pełno tu staranie zdobionych, kolorowych budynków i różnorodnych turystycznych atrakcji. Spacer słynnym mostem czy rejs statkiem po rzece Men – we Frankfurcie czeka na Ciebie mnóstwo niesamowitych atrakcji. Skorzystaj z oferty, którą w sezonie letnik przedstawia Ryanair.

Funchal

Stolica Madery – Funchal – to miejsce godne polecenia nawet najbardziej wymagającym miłośnikom zagranicznych wycieczek. Za mniej więcej 15 euro można się tu przejechać kolejką, która prowadzi z portu wprost na szczyt góry Monte. Po dotarciu do miejsca docelowego można udać się do ogrodu botanicznego, który jest jedną z najsłynniejszych atrakcji tego rejonu. Wchodząc na stronę Wizzair, znajdziesz bilet do Funchal. Poleć do tej wyjątkowej stolicy, że by spacerować wąskimi uliczkami starego miasta, podziwiać przepiękne mozaiki, wędrować po okolicznych górach i napić się lokalnego wina.

Erywań

Jeśli preferujesz niezadeptane przez turystów miejsca, w których nie rozwinęła się masowa turystyka, wybór Armenii jest doskonałym rozwiązaniem. Kaukaski kraj o niezwykle długiej historii nie pozostawi Cię obojętnym, choć nie każdemu się spodoba. Z pewnością przypadnie zaś do gustu osobom, które lubią górski trekking wśród nieodkrytych, wysokich na ponad 3000 m n.p.m. szczytów Przed wylotem do Armenii z Pyrzowic z linią WizzAir wyrób sobie kartę EKUZ Katowice albo Gliwice, aby w razie potrzeby uniknąć problemów z otrzymaniem pomocy medycznej. Za przeloty do Erywania zapłacisz od 400-500 zł za lot w obie strony.

Materiał partnera

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI