W Gliwicach około godziny 19.30 odczuwalny był wstrząs.
Informację o tąpnięciu dostaliśmy od wielu mieszkańców. Na naszym Facebooku gliwiczanie wpisują kolejne ulice, na których czuć było wstrząs.
Podobne informacje docierają z Zabrza, gdzie również wiele osób poczuło wstrząs.
Do wstrząsu doszło w kopalni Sośnica na głębokości 950 metrów. Nie ma informacji o osobach rannych. Natomiast Centrum Ratownictwa Gliwice sprawdziło informacje od gliwiczan i okazuje się, że dwa czujniki nie zarejestrowały nic niepokojącego.
Dostajemy info o tąpnięciu w okolicy ul. Kujawskiej? Ktoś też to poczuł?
Opublikowany przez infogliwice.pl – portal i telewizja na 21 lutego 2018




Sosnica Wislana
szkoda że jeszcze w Warszawie nie odczuli.
Przyszowice
Miarki
To Błaszczyk tak wami trzęsie w gminie, a wy ze strachu trzęsiecie porami.
Aleja Majowa, 19.41
piszecie same bzdury na ten temat, my mieszkamy na Ligocie Zabrskiej 200 metrów od kopalni i nic nie odczuliśmy, a wy mieszkacie o wiele dalej i odczuliście wstrząs, chyba sobie jaja robicie z pozostałych mieszkańców. A jak czytam te wasze wpisy to też śmiać mi się chce z tego, bo wszystkie są prawie ANONIMOWE, czyli nie mają potwierdzeń. Takim sposobem anonimowym to wszystkie historyjki wymyślone przez was można pisać, a do teko te brednie powielacie na plotkarskim fejzbuku, co ludzie nic nie mają do roboty i tym się zajmują.
Wstrząs był na Dunikowskiego przy samym rynku blok 7 piętrowy było tak silne ze myślałem ze ciezarowka by sie w blok wbija wiec przestań pisać głupoty Januszu.
mieszkasz przy głównej bramie wjazdowej …tam nie ma przodka głupku !!!
Na Odrowążów było czuć, delikatnie zabijało fotelem i choć niewiele jak to jest że ty.mieszkasz 200 metrów od kopalni i nic nie poczułeś , to jedno wiem na pewno że Ligota zabrska to nie centrum Gliwic a wręcz już obrzeże więc nie pisz głupot już więcej, inna sprawa to to że kopalnia jak sam wiesz stoi blisko ciebie ale wyrobiska to już inna bajka bo nie są centralnie pod kopalnia, pozdrawiam Łukasz z sosnicy
Słowackiego trzęsło
tak bo twoja stara bąka walła.
Na Trynku było .
Na Trynku, było ale cicho.
było i się zesrało
Moniuszki
Wieczorka
Ratowników górniczych
tak Mariusz H ze ZZR PUŚCIŁ BĄKA
Millenium ok 19.41
Na Kopernika nie czułem.
tez nie
Milenium
Sośnica
Wrocławska, coś niesamowitego…
moja kopła mnie w dupę
Zabrska
Kozielska
Sikornik było odczuwalne ale słabo
Alicja Korzec
Dzierżona
Zwycięstwa bardzo odczuwalnie !
Berbeckiego
Witkiewicza
Sikornik Bekasa – mocne
Zubrzyckiego
Wiślana
Obrońców Pokoju
Sikornik Krucza
Styczyńskiego
Dworzec PKP
Wrocławska
Sośnica Tylna
Kościuszki
Chorzowska:)
Styczyńskiego
Przyszowice
Wrocławska
Kochanowskiego
Tąpnęło to tąpnęło na Ch.. drążyć temat
Świętojańska
Przyszówka niewyczuwalne, zatrzeszczały tapety i książki w szafce,ok19:40
Millenium
Gwarkow
Przyszowice !!!!
mi żarówka wpadła do talerza
Sośnica,Przyszłości
Kujawska bardzo mocno
Jasnogórska / ok 19.40 i przed chwilką lekko ponownie
Nie poczułam
Konarskiego
Jagiellońska
Olszynki
Kopernik…
Mateusz Kołodziejczyk żyjesz?
PANIÓWKI- Jedno z mocniejszych.
Poczułem teraz wstrząs…że nic nie poczułem,a taki ponoć czuły,przeczulony i wyczulony jestem 🙂 😉 😉 Pewnie nam budują metro,a my nic o tym nie wiemy,albo ktoś szuka złota i skarbów pod ziemią i stąd te wstrząsy 🙂 😉 😉 Albo odnaleźli się jacyś górnicy-zaginieni w XVIII wieku i próbowali się przedostać do Zabrza 🙂 😉 😉 Albo ktoś może nam manipuluje coś w kanalizacji miejskiej i sprawdza jej wytrzymałość,na wypadek jakiś zmian i modernizacji… 🙂
Piwna i Plac Piastów, nie poczułam.
Rolników
Pocztowa
Daszyńskiego
Sztabu Powstańczego
Centrum ul zwycięstwa
Zabrze, oś Kotarbinskiego
Millenium
WSTRZĄS WZROSTU CEN !!!
Paniowki
Korfantego
W bojkowie zabujalo na sekunde ale bylo mocno wyczuwalne
zabrze staromiejska moooooocnooo
Czajki
Chorzowska
Zabrze Makoszowy
Płac Inwalidów , dość mocno
Zabrze Makoszowy Sejmowa
Droga redakcjo. Zastanówcie się… Tąpnięcie czy wstrząs…
– Wstrząsem górotworu jest nagłe wyładowanie energii skumulowanej w górotworze, objawiające się drganiami górotworu, powietrzną falą uderzeniową oraz zjawiskami akustycznymi.
– Tąpnięciem (…), jest zjawisko dynamiczne spowodowane wstrząsem górotworu, w wyniku którego wyrobisko lub jego część uległo:
1) zniszczeniu albo
2) uszkodzeniu w stopniu powodującym:
a) całkowitą albo znaczną utratę jego funkcjonalności lub
b) całkowite albo znaczne pogorszenie bezpieczeństwa jego użytkowania.
a skąd mogą wiedzieć co się pod ziemią stało?
Czepianie sie. Każdy wie o co chodzi
jebł.. to jebł.. na ch… drążyć
Paniówki ul. Dębowa
Pewnie Kaczyński kota posuwał a wy myślicie że to tąpnięcie a to kot dostał orgazmu
Zamilcz d..bilu!
Takim głupkiem sie staje czy masz to wrodzone?
Gliwice na Zatorzu ul. Podlesie
Tysiące ludzi poczuło wstrząs a czujniki nic nie wykazały może czujniki do d…
Które czujniki nie wykazały?
http://silo.ig.cas.cz/plotfilesCZ/OKC/2018_02_21.png
taką kartkę to ja tak samo mam w domy po badaniach okresowych na słuch,
Te o których piszą w artykule.
Młodych Patriotów
Serio??? Ja nicJestem przyzwyczajona do wstrząsów przy moich dzieciarach chyba
Przyszowice Polna …tak mocnego jak dzis u mnie jeszcze nigdy wczesniej nie bylo
Bojkow na Rolników
Nowy świat Gliwice
Sikornik mocno
Sikornik bardzo mocno!
Pewnie druciak z wany kurnik ze Zabrza się zawala
Wstrząs było byl bardzo mocny na Powstańców Śląskich w Przyszowicach
Gliwice Górnych Wałów
Armii Krajowej Zabrze
Lipowa tak zatrzęsło, że słyszałem chrupnięcie w moim piecu kaflowym.
Gliwice Ligota zabrska ul.Gorna.okolo 19:30
Bernardyńska
Stelmacha
http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/gliwice/a/silny-wstrzas-w-gliwicach-i-w-zabrzu-pgg-weglokoks-i-wug-nie-potwierdzaja-wstrzasu-w-kopalni-ale-byly-roboty-strzalowe,12952773/
Miałem wrażenie że jakiś lekki odgłosy był słyszalny nim zatrzeslo… Fakt faktem w Gliwicach nie pamiętam takie wstrząsu…
Łabędy Klasztorna o 19 39 zatrzęsło budynkiem aż sie szafa odezwała.
Paniówki Masakra!
Szobiszowice mocno budynkiem zakołysało
Żwirki i Wigury
Trynek
Aleja Korfantego centrum Gliwice,bardzo silne, 19.43. Otwarły się drzwi w regale, huśtał się regał z książkami
Sośnica Osiedle Żeromskiego
potwierdzam, Ostropa po godz 19.00 był czuc wstrzasy w domu…
Rzeczycka
Zabrze Dubiela ok 19 35 jak nigdy wczesniej
Dunikowskiego
W okolicach 1szego urzedu nic a nic.
Osiedle Kopernika, ul.Syriusza- tak, zatrzęsło.
Gierałtowice i Knurów!
Sośnica Przyszłości
Sośnica Ul.Przyszłości
Knurów
Łużycka, akademiki, pięknie zatrzęsło, myślałem, że łóżko się rozleci 😀
19:40 na KWK „Sośnica” był wstrząs o magnitudzie między 6, a 7° w skali Richtera, natomiast Centrum Ratownictwa Gliwice po sprawdzeniu swoich czujników nie zanotowało niczego niepokojącego.
Może coś próbuje z głębokości wydostać sie na powierzchnię i przebijając się powoduje tąpnięcia 😀 A tak poważnie jeśli to nie któraś z kopalń to wracam do pierwszej myśli 🙂
Moniuszki poczuło
Częstochowska
Lipowa 40
Spacerowa
Mikołowska/Wrocławska – nic nie poczułam.
Najmocniejszy wstrząs w moim życiu:-I
Nie odczułem go w kościach ale stojąc w pokoju widziałem jak „poruszały” się ściany i meble.
Zwykle to mną pokołysało gdy leżałem w łóżku a tu SZOK!
Pewnie CyrkArenaPodiumBeton się osiada i musieliśMy to poczuć XD
Mieleckiego odczulo.Dziwne uczucie jak podłoga dygoce…brrr
Kasprowicza tez nic
Ania ty też go poczułeś?
Trynek, Piastowska. siedziałem na kanapie i nagle zabujało 🙂
Może to przez alkohol??
Marcin Sobolewski kurde teraz to sam juz nie wiem
Nowy Świat przed skrzyżowaniem Pszczyńskiej z Wrocławską szło odczuć dość mocno , aczkolwiek mąż siedzący 2 metry dalej twierdził że nic nie zauważył ,nic nie poczuł …
Paniówki Zwycięstwa – od dawna tak mocno nie huśtało… Rozkołysało wodę w 40L akwarium
To się nazywa zbiorowa histeria, panika i halucynacje 🙂 😉 😉 😀
Zygmunta Starego, dość mocno zabujało budynkiem
Wstzas byl odczowalny na ul Olszewkiego
Dzisiaj TSZUNAMI poszło od Dzierżna….
Okolice Chorzowskiej
Kormoranów
mieszkam na ulicy klonowej w Gliwicach 100 metrów od kopalni i nic nie odczułem, to dlaczego ludzie którzy mieszkają w centrum Gliwic 4 kilometry od kopalni to odczuli, i jakim cudem ? Przestańcie wymyślać i szukać sensacji tam gdzie jej nie ma, i nie powielajcie tych parszywych oraz wyssanych z palca bzdur na forum internetowym i fejzbuku. A na fejzbuku siedzą ludzie którzy nic nie mają do roboty i piszą bzdury co im ślina przyniesie na język, to jest forum plotkarskie i powinno być zlikwidowane.
Kopalnia to nie tylko tam gdzie jest jej główna brama, to po pierwsze. Po drugie większość ludzi nie zwraca uwagi na wstrząs dopóki nie zadzwoni im porcelana w kredensie, wystarczy że człowiek jest w ruchu i nasz błędnik nawet nie zarejestruje żadnych zmian. Pozdrawiam
Zabrze gen de gauellea ja nic nie czulam 🙂
Czechowice – zakołysało
W Chudowie również zatrzeslo, dość porządnie kolejny raz w przeciągu kilku dni