r e k l a m a
spot_imgspot_img

Teatr Miejski przekaże 300 bezpłatnych zaproszeń dla dzieci z niezamożnych rodzin

Teatr Miejski w Gliwicach przekaże blisko 300 zaproszeń na spektakle dzieciom z niezamożnych rodzin. Projekt „Teatr dostępny dla wszystkich dzieci” potrwa do końca listopada.

– Wielu rodziców nie stać na opłacenie swoim dzieciom nie tylko biletów wstępu do teatru, ale przede wszystkim innych podstawowych rzeczy: żywności, ubrań, leków. Udział tych dzieci w kulturze jest znikomy. Ten niedobry stan rzeczy staramy się poprawiać – mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor TM-u w Gliwicach.
Zaproszenie kilkuset dzieci do gliwickiego teatru jest możliwe dzięki dotacji z programu „Kultura Dostępna”. Prowadzi go Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Środki zostaną przeznaczone nie tylko na bilety wstępu, ale też transport do teatru tych z dzieci, które nie mogą zostać przywiezione na miejsce. Z teatrem współpracują instytucje i organizacje z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami w trudnej sytuacji życiowej. Są to Ośrodek Pomocy Społecznej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Stowarzyszenie GTW.

– Dzięki nim wiemy do kogo powinniśmy zanieść zaproszenia na spektakle – mówi Sandra Staletowicz, koordynatorka projektu.

MSI

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI