r e k l a m a


Technopark Gliwice będzie rozbudowany

Kolejna duża inwestycja w Gliwicach. Tym razem na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Technopark Gliwice”, który zostanie rozbudowany o nowe budynki.

17 czerwca w siedzibie Parku Naukowo-Technologicznego „Technopark Gliwice” Sp. z o.o. prof. dr hab. inż. Jan Kosmol – Prezes Zarządu Technoparku Gliwice podpisał umowę z firmą ADAMIETZ na budowę IT HUB GLIWICE – HUB 1.

Inicjatywa zakłada rozbudowę istniejącej infrastruktury Parku Naukowo-Technologicznego „Technopark Gliwice” Sp. z o.o. i umożliwienie funkcjonowania kolejnych firm technicznych, dla których tworzone są kolejne usługi wsparcia. Inwestycja przyczyni się to do wzrostu poziomu innowacyjności Gliwic i Regionu.

Projekt „IT HUB GLIWICE” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz Sprawiedliwej Transformacji).

Projekt „IT HUB Gliwice” został pozytywnie oceniony i wybrany do dofinansowania zgodnie z podjętą przez Zarząd Województwa Śląskiego Uchwałą nr 2758/475/ VI/2023. Wartość projektu to 35 mln złotych netto z czego 29 mln złotych dofinansowania.

Nowe budynki nie będą dedykowane konkretnym firmom, ale będą wspierać przedsiębiorstwa z branż nowoczesnych technologii wpisujących się w zapisy „Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego 2030” w tym między innymi automatyki, ICT, nowoczesnych źródeł wytwarzania energii i wyrobów medycznych.

IT HUB wesprze realizację celu dywersyfikacji gospodarczej oraz nabywania i podnoszenia kwalifikacji zarządu i pracowników firm.

Koniec inwestycji zaplanowany jest na 2028 r. Łączna powierzchnia dla firm to około 4000 metrów kwadratowych.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy
Jerzy
22 dni temu

4 lata budowy dzisiaj ,czym sie chwalicie.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI