r e k l a m a


Teleobiektyw zarejestruje czy masz zapięte pasy

Już jutro policjanci śląskiej drogówki przeprowadzą akcję „pasy”. Jej celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa.

Mundurowi równie rygorystycznie będą podchodzić do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących bezpieczeństwu najmłodszych pasażerów.

Obowiązek ten jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz z tego, że pasy bezpieczeństwa często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym.

Policjanci do działań „pasy” wykorzystują lornetki oraz zestaw do automatycznej rejestracji wykroczeń – aparat z teleobiektywem.

Podczas kontroli drogowych mundurowi będą pouczać dzieci oraz rodziców o niebezpieczeństwach wynikających z faktu niestosowania pasów bezpieczeństwa oraz fotelików.

Przypominamy, że naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz przypisaniem 2 punktów karnych, natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to mandat w wysokości 150 złotych i aż 6 punktów karnych.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ines
ines
10 lat temu

Wypadki drogowe są skutkiem nie zapinania pasów? Co za głupota. Oczywiście pasy chronią kierowcę i pasażera, ale w żadnym wypadku nie są przyczyną wypadków. Nie wiem kto wymyśla takie bzdury. Wypadki wynikają z brawurowej jazdy i bezmyślności… Niech staną na ul. Rybnickiej w stronę Rybnika… Wtedy bardziej przyczynią się do bezpieczeństwa.

SG
SG
10 lat temu

Od razu poczułem się bezpieczniej…

pablo
pablo
10 lat temu

mam nadzieje że panowie policjanci też przyłączą się do tej akcji i sami zaczną zapinać pasy w radiowozach 🙂 bo ja jeszcze policjanta w pasach w życiu nie widziałem 🙂 nie ma kto mandatu wlepić to po co policjant ma pasy zapiąć

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI