r e k l a m a


Tężnia solankowa w Gliwicach na wiosnę

Wiele wskazuje na to, że już wiosną przyszłego roku gliwiczanie będą korzystać z tężni solankowej, która powstanie na terenie lasu komunalnego przy ul. Chorzowskiej. Umowa na wykonanie projektu została już podpisana.

Projekt tężni solankowej wykona katowicka firma MODULOR Architekci Mariusz Mrozek. Ma być gotowy we wrześniu. Wówczas ogłoszony zostanie przetarg na budowę tężni. Jeśli zostanie rozstrzygnięty pomyślnie, z inhalacji skorzystamy już wiosną 2020 r.

Korzystanie z tężni solankowej ma dobry wpływ na zdrowie, a przebywanie w jej pobliżu jest porównywane z dobroczynnym działaniem nadmorskich spacerów. Pod wpływem słońca i wiatru rozpylona solanka tworzy mgiełkę bogatą m.in. w jod, brom, magnez, sód, potas czy żelazo.

Wytwarzany w pobliżu aktywnej tężni mikroklimat pomaga w leczeniu chorób układu oddechowego, wzmacnia też system odpornościowy, wspomaga leczenie nadciśnienia tętniczego i alergii, pomaga wypocząć i zregenerować siły.

MSI

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
MMM
MMM
4 lat temu

Tylko czemu to jest robione na jakimś zadupiu a nie w centrum,park Chopina lub park Chrobrego???

Biko
Biko
4 lat temu

A w centrum brak szaletów, dziury w zabudowie, brud na ulicach – ale będzie tężnia – pewnie bardzo droga – bo o to chodzi…

klara
klara
4 lat temu

Od kiedy w Gliwicach jest woda mineralna solankowa, na pewno dodadza do tezni solankowej troche „witamin z Apteki”

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI