r e k l a m a
spot_imgspot_img

5 listopada otwierają stadion. „Uroczysta oprawa, ale gwiazdy nie będzie”

Oficjalne otwarcie Stadionu Miejskiego w Gliwicach odbędzie się 5 listopada.

– Z tą informacją musieliśmy się wstrzymywać do momentu pomyślnego zakończenia procedur odbiorowych. Z każdym dniem przybliżamy się do potwierdzenia tego terminu, także już dziś możemy przyjąć, że mecz zostanie rozegrany za 10 dni – informuje klub.

Do tej pory działania promocyjne musiały być wstrzymywane, ale lada dzień ruszamy z kampanią informacyjną, zachęcając wszystkich fanów Piasta Gliwice do aktywnego w niej uczestnictwa.

Sprzedaż biletów rozpocznie się najprawdopodobniej w najbliższą sobotę tj. 29 października. Istotne, że Karty Kibica będą obowiązywać dopiero od rundy wiosennej.

– Obecnie z nich zrezygnowaliśmy, aby ułatwić kibicom wejście na stadion. Ceny biletów będą się zamykać w kwotach 10, 15 i 20 zł. Obecnie proponujemy ceny promocyjne: 7, 10 i 13 zł. Przygotowaliśmy bilety zniżkowe m.in. bilety rodzinne na specjalnie wyznaczony sektor w cenach 15 zł – 2 osoby, 22zł – 3 osoby, 30zł – 4 osoby. Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo, a studenci Politechniki mają dodatkowe zniżki w związku z umową partnerską między Klubem a Uczelnią – informuje klub.

Zaplanowana jest uroczysta oprawa meczu otwarcia.

Według klubu czas, w jakim odbywa się otwarcie stadionu nie sprzyja zaproszeniu jakiejkolwiek drużyny na specjalny mecz, ponieważ obecnie trwają rozgrywki ligowe i żaden klub nie może sobie pozwolić na udział w takim wydarzeniu. Mecz otwarcia z Wisłą Płock jest o tyle atrakcyjny, że będzie toczył się w ramach rozgrywek o mistrzostwo I Ligii, a więc jest spotkaniem o stawkę, co daje gwarancje prawdziwej walki na boisku.

Piast zrezygnował również z zaproszenia gwiazdy wieczoru, gdyż wiązałoby się to z podniesieniem cen biletów na imprezę otwarcia, jak to było np. przy otwarciu stadionu w Poznaniu, gdzie zorganizowano koncert Stinga, a cena biletów wahała się od 95 do 400 zł.

– Na otwarciu możemy się spodziewać znakomitości ze świata sportu i polityki oraz przedstawicieli znaczących firm z regionu i nie tylko. Bardzo liczymy na liczne przybycie kibiców i ich gorący doping ponieważ jesteśmy świadkami wielkiego wydarzenia jakim jest otwarcie pierwszego nowoczesnego stadionu na Górnym Śląsku – dodaje przedstawiciel klubu.

Komenda Miejska Policji informuje, że na czas meczu piłki nożnej, który odbędzie się 5 listopada na stadionie miejskim, z ruchu zostaną wyłączone ul. Leśna oraz ślepa zatoczka przy ul. Skowrońskiego.

W celu zapewnienia bezpiecznego rozejścia się przewidywanej 10-tysięcznej widowni zostanie wyłączony odcinek ul. Skowrońskiego od skrzyżowania z Lipową do ul. Kolejarzy.

Ograniczona liczba miejsc parkingowych wokół stadionu powinna skłonić planujących uczestnictwo w sobotnim widowisku sportowym do korzystania ze środków komunikacji miejskiej.

Decydujący się na przyjazd własnym samochodem powini szukać miejsc parkingowych w dalszej odległości od stadionu.

(KMP Gliwice/piast-gliwice.eu)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk
Henryk
12 lat temu

Jest super. A niektórzy nie wierzyli w wybudowanie stadionu !!! A smieszni kibole skandowali bez sensu’ Zarząd miasta niszczy Piasta i buduje super stadion

Arakiel
Arakiel
12 lat temu

Taki piękny nowy stadion „spełnia wymogi PZPN i UEFA” * cytat z Miejskiego serwisu informacyjnego Gliwice. To niskie te wymogi! Wjazd na stadion od strony wjazdu na osiedle. Mam tu na myśli ulice Leśną. „W celu zapewnienia bezpiecznego rozejścia się przewidywanej 10-tysięcznej widowni zostanie wyłączony odcinek ul. Skowrońskiego od skrzyżowania z Lipową do ul. Kolejarzy.” Czyli na osiedle już normalnie nie wjadę !! I ciekawostka gdzie te 10 000 ludzi będzie parkować samochody, nowy stadion i BRAK PARKINGU! Nawet jak załóżmy że tylko 1000 samochodów przyjedzie to gdzie ? Gratuluje pomysłu stadionu z niezależnym wjazdem, oraz bez parkingu! Za literówki… Czytaj więcej »

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI