r e k l a m a

spot_imgspot_img

To on zostanie nowym prezesem Piasta Gliwice?

Najprawdopodobniej w ciągu kilku najbliższych dni poznamy nowego prezesa Piasta Gliwice.

Przypomnijmy, że kilka dni temu rada nadzorcza (w składzie: Grzegorz Jaworski, Stanisław Ogryzek i Rafał Adamus) podjęła decyzję o odwołaniu Marka Kwiatka, który kierował klubem przez 8 miesięcy.

Według naszych nieoficjalnych informacji nowym prezesem klubu ma zostać Paweł Ziętara. Jest on pomysłodawcą programu „Piłkarski diament”, którego druga edycja realizowana była we współpracy z Piastem. Program cieszył się jednak niewielką popularnością, a w prasie na jego temat również ciężko jest znaleźć inne informacje niż te wysyłane przez organizatora jeszcze przed rozpoczęciem projektu.

Program emitowany był w TVP Sport, jednak z naszych informacji wynika, że nie miał stałej godziny emisji i trudno było na bieżąco śledzić „szlifowanie” Piłkarskiego diamentu.

Kto wygrał program, w którym nagrodą miało być 25 tysięcy złotych i profesjonalny kontrakt z Piastem Gliwice? Niełatwo znaleźć tę informację nawet na oficjalnej stronie klubu.

– W finale mamy dwóch stoperów, jednego piłkarza ze środka pola i jednego napastnika. Jesteśmy zadowoleni, bo było z czego wybierać – mówił Paweł Ziętara. – Zdaniem trenerów, do dwóch lat – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – powinni być przygotowani do gry w Ekstraklasie – mówił główny organizator na stronie Piasta.

Po długich poszukiwaniach znaleźliśmy informację, że program wygrał Daniel Kraska. Co prawda podpisał kontrakt z Piastem Gliwice, jednak grał wyłącznie w rezerwach.

– Dołączył teraz do Piasta i z tego co wiem od trenerów – wygląda obiecująco i jest szansa, że po pewnym czasie wskoczy do kadry pierwszego zespołu. Powiedziano mi nawet, że gdyby mieli nieco słabszą kadrę – mógłby już wskoczyć na szczebel ekstraklasy. Sztab szkoleniowy dostrzegł w tym chłopaku potencjał. To dla nas kolejny dowód, że w Piaście odnaleźliśmy ludzi, którzy patrzą na utalentowaną młodzież naszymi oczami – mówił wówczas w wywiadzie dla weszlo.com Paweł Ziętara.

Zawodnik jednak nie zadebiutował w pierwszym składzie Piasta. Następnie występował w Olimpii Grudziądz, Legionovii Legionowo oraz Elanie Toruń.

Informacji o programie nie znajdziemy nawet na oficjalnej stronie projektu, ponieważ od dłuższego czasu nie działa.

Na różnych portalach, które pisały o programie Piłkarski diament pojawiały się krytyczne komentarze internautów (weszlo.com):

Czy Paweł Ziętara zna się na kierowaniu klubem sportowym? Jakie ma doświadczenie? Tych informacji również nie ma w internecie.

Czy uda mu się pozyskać sponsora strategicznego lub inwestora, który zechce kupić klub? Jeśli faktycznie zostanie prezesem Piasta Gliwice może wówczas dowiemy się o nim czegoś więcej.

Łukasz Fedorczyk

Aktualizacja

„Uprzejmie donoszę, że nie prowadzę obecnie żadnych rozmów na ten temat z Piastem” – napisał na swoim Facebooku Paweł Ziętara.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI