r e k l a m a


Tom Hateley odchodzi z Piasta i kończy karierę

Po zakończeniu obecnego sezonu Tom Hateley odejdzie z Piasta Gliwice i zakończy swoją piłkarską karierę. 34-letni pomocnik opuści szeregi Niebiesko-Czerwonych po niespełna trzech latach po powrocie na Okrzei 20.

– Piłka nożna jest dużą częścią mojego życia praktycznie od samego początku. Dorastałem, kiedy mój tata grał w piłkę, a później ja sam zostałem piłkarzem. To będzie dla mnie duża zmiana, ale ta myśl dojrzewała we mnie od jakiegoś czasu, więc mogłem się do tego wszystkiego przygotować. Jestem podekscytowany przyszłością, ale oczywiście jest mi smutno, że mój czas jako czynnego piłkarza się kończy. Jestem też niezmiernie szczęśliwy, że przez prawie 20 lat mogłem być całkowicie poświęcony piłce. Targają mną takie mieszane uczucia – powiedział Tom Hateley.

Tom Hateley po raz pierwszy został zawodnikiem Piasta w styczniu 2018 roku. Na swój debiut nie musiał czekać długo, bo niecały miesiąc po podpisaniu kontraktu zadebiutował w spotkaniu z Jagiellonią Białystok. Anglik był kluczowym elementem zespołu, który najpierw utrzymał Ekstraklasę w Gliwicach, a w kolejnych sezonach zdobył mistrzostwo Polski oraz brązowy medal. Po zakończeniu sezonu 2019/20 przeszedł do AEK-u Larnaka, gdzie występował przez jeden rok, a następnie wrócił na Okrzei 20.

Do tej pory Tom Hateley w barwach Piasta zanotował łącznie 153 mecze, w których zdobył osiem bramek oraz zaliczył 17 asyst.

– W Gliwicach spędziłem najbardziej pamiętne chwile. Bycie częścią zespołu z sezonu mistrzowskiego i wzniesienie tego trofeum po raz pierwszy w historii klubu było czymś niesamowitym i na pewno zapamiętam te lata na długo. Cieszę się, że mogłem przeżyć to wszystko, grać poza granicami swojego kraju i reprezentować klub w europejskich pucharach. Zawsze będę wracał do tego z dumą. Tutaj poznałem też wielu przyjaciół, z którymi mam nadzieję pozostanę w kontakcie na zawsze. Moja rodzina była tutaj szczęśliwa, dzieci zawsze chętnie przychodziły na mecze. Żona była cały czas ze mną i wspierała mnie w dobrych i złych momentach, jak to bywa w piłce. Na pewno będziemy tutaj przyjeżdżać w odwiedziny – dodał angielski pomocnik.

Podziękowanie Tomowi nastąpi przed sobotnim meczem z Jagiellonią Białystok.
info: Piast Gliwice

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI