Tomasz Gollob wraca do zdrowia przy pomocy firmy z Gliwic

Robot Ekso GT na co dzień służy pacjentom gliwickiego Centrum Fizjoterapii Fizjofit.

Przed kilkoma dniami urządzenie zostało wypożyczone do kliniki rehabilitacji w Bydgoszczy. Z jego pomocą pierwsze kroki po kwietniowym wypadku postawił 7-krotny mistrz świata na żużlu Tomasz Gollob.

– Wypróbowaliśmy egzoszkielet. Efekty są na miarę oczekiwań. Na tym etapie dobrze byłoby pracować przy pomocy tego urządzenia. Żużlowiec chodził dziś w nim. Jest to możliwe nie indywidualnie, ale we współpracy z fizjoterapeutą, który obsługiwał ten sprzęt. Pacjent idzie w tym aparacie przy pomocy balkonika, ale porusza się. Urządzenie to daje więc nie tyko możliwość pionizacji, ale i chodu – poinformował w środę za pośrednictwem Polskiej Agencji Prasowej dr Krzysztof Radziszewski, koordynator kliniki rehabilitacji 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy.

Ekso GT pozwala osobom z przerwanym rdzeniem kręgowym ćwiczyć w oczekiwaniu na moment, w którym będzie już możliwe zrekonstruowanie uszkodzonego kręgosłupa. Waży około 23 kg. Urządzenie dostarczyła do Bydgoszczy gliwicka firma Technomex, wyłączny przedstawiciel producenta sporzętu, amerykańskiej firmy Ekso Bionics. Gollob odbył na nim dwie udane sesje rehabilitacyjne z udziałem fizjoterapeuty reprezentującego Technomex.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI