Trwa budowa osiedla 50+ w Gliwicach. Wkrótce wprowadzą się pierwsi mieszkańcy

Przy ul. Warszawskiej rośnie pierwsze w regionie osiedle dedykowane osobom powyżej 50. roku życia. Ma być tam zielono, bezpiecznie i bez barier. Cały kompleks powinien tętnić życiem w 2020 roku.

CENTRUM 50+ powstaje na placu w sąsiedztwie komisariatu i siedziby administracji mieszkań komunalnych przy ul. Warszawskiej, niedaleko pływalni „Delfin”, kościoła pw. św. Bartłomieja i zielonych terenów otaczających Radiostację Gliwicką. W skład budowanego osiedla wchodzą cztery budynki o łącznej liczbie 97 mieszkań.

Pięciokondygnacyjny budynek o docelowym numerze 2 jest już gotowy. Znalazło się w nim 38 mieszkań 2- i 3-pokojowych, o powierzchni od 40 m2 do 66 m2, przeznaczonych na sprzedaż w standardzie deweloperskim. ZBM II TBS (miejska spółka odpowiedzialna za kompleks CENTRUM 50+) prowadzi obecnie procedury zmierzające do przekazania lokali w użytkowanie.

W budynku znalazła się cichobieżna winda, szerokie korytarze, wózkownia i rowerownia oraz komórki lokatorskie przypisane do każdego lokalu. Zapewniono także wielostanowiskowy garaż podziemny, w którym chętni będą mogli wykupić dodatkowo miejsce postojowe. – Mieszkańcy części parterowej będą mieli do dyspozycji własne tarasy, a właściciele mieszkań na piętrach – duże balkony wyposażone w żaluzje przesuwne pozwalające szybko zacienić nadmiernie nasłonecznione miejsca – przypomina Bożena Orłowska, prezes ZBM II TBS.

59 mieszkań na wynajem, wykończonych w standardzie „pod klucz” (1-, 2- lub 3-pokojowych, o powierzchni od 30 m2 do 66 m2), znajdzie się w budowanych obiektach oznaczonych numerami 1A, 1B i 1C. Najemcy mieszkań oddawanych do użytku w pierwszym kwartale 2020 roku będą mogli liczyć na podobne udogodnienia w swoich budynkach jak osoby zainteresowane kupnem własnego lokum. Warto podkreślić, że większość mieszkań jest wynajęta.

– Głównym założeniem naszej inwestycji było stworzenie swego rodzaju oazy dla ludzi dojrzałych, którzy poszukują w swoim życiu spokoju, wygody i bezpieczeństwa – podkreśla Bożena Orłowska, prezes ZBM II TBS. Oprócz nowoczesnych i przyjaznych zabudowań, przyszli mieszkańcy CENTRUM 50+ będą mieli do dyspozycji m.in. specjalnie zaprojektowany teren rekreacyjny ze ścieżką zdrowia i miejscem do gry w szachy czy bule, a także mały letni amfiteatr.

MSI

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
3 lat temu

Super inicjatywa!

Anonimowo
3 lat temu

To raczej młodzi potrzebują mieszkań….

Anonimowo
3 lat temu

Dla seniorów lepsze warunki w TBS niz dla mlodych rodzin :/

Anonimowo
3 lat temu
Reply to  Anonimowo

Ewa Pawulska jak się młodzi wezmą za pracę to sobie kupią jeszcze lepsze mieszkanie. Tych w Gliwicach nie brakuje. Jednak jak ktoś chce za darmo bo mu się należy ta raczej nici z tego.Uważam że ukłony w stronę seniorów się należą. Za 30 lat będzie ich dwa razy tyle-to znaczy nas, obecnych 30-40 latków. I oczywiście nie odnoszę się personalnie do Pani

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu
Reply to  Anonimowo

Nawet jeśli młodzi solidnie pracują to i tak nie stać ich na kupno mieszkania A pchać się w kredyty to każdy potrafi ale później to spłacać A wypłaty są jakie są. Wiem coś o tym bo moja córka skończyła studia bankowosci i co najniższa krajowa bo do banku raczej nie ma szans się dostać chyba że ma się znajomości także proszę nie pisać bzdur

Anonimowo
3 lat temu

Przecież to dla młodych po 50 dużo nie potrzeba a kto po nich ma to mieć

janek
janek
3 lat temu

Szkoda że do artykułu nie dołączyli cennika. A ceny z kosmosu! Moi rodzice tam chcieli wykupić. Masakra

Anonimowo
3 lat temu

A to nie miało być to osiedle na Toruńskiej?

Anonimowo
3 lat temu

Ci po 50+ przeważnie już mają swój kąt więc nie wiem czy to dobry pomysł ,ja nie chciałabym się przeprowadzić do takiej enklawy starzejących się już wszystkich lokatorów ,ale wolny wybór każdego

Anonimowo
3 lat temu
Reply to  Anonimowo

Seniorowie zwolnila dotychczasowe swoje mieszkania, na takich osiedlach np w Holandii maja poradnie. Kazdego kiedys dopadne starosc.

Anonimowo
3 lat temu
Reply to  Anonimowo

w Holandii może mają ale u nas to jest różnica a tu gdziem mieszkam wiem co mam w pobliżu i jest mi z tym dobrze więc dlaczego mam zmieniać coś i jeszcze ładować kasę w nowe mieszkanie na starość wolę gdzieś pojechać póki zdrowie dopisuje

Anonimowo
3 lat temu

W Holandii kazde miasto ma takie osiedla dla seniorow.

Anonimowo
3 lat temu

Czy to przy komisariacie?

Anonimowo
3 lat temu

Ciekawa jestem ktorego emeryta/renciste bedzie stac na to mieszkanie….

Anonimowo
3 lat temu
Reply to  Anonimowo

Uwierz że wielu

Anonimowo
3 lat temu

Młodzi nie mają gdzie mieszkać !!!!! Masakra jakaś !!!!

Anonimowo
3 lat temu
Reply to  Anonimowo

Przecież to są mieszkania na sprzedaż. Czy ty myślisz ze ktoś w tym kraju dostaje mieszkanie? Miał być pisowski program mieszkanie+ i jak zwykle na obiecankach przedwyborczych się skończyło

piko
piko
3 lat temu

…. Osiedle dla seniorów…ok wszystko fajnie, z tyn że w standardzie deweloperskim… Co to oznacza … Wadium, kaucja, czynsz w wysokości 800 zł… Czy na własność? pewnie nie! Osiedle inwestorowi zwróci się kilkakrotnie, oczywiście kosztem zwykłych ludzi… A miasto ma kolejny powód do dumy…! Jeśli chodzi o cenę takiego mieszkania na własność 200000 zł i w górę…. Jak trafi się okazja z gruntem a takie są… Dwa domki po 100 m2 postawisz w systemie segmentowym! Trochę kiepski interes… Jak te mikroapartamenty na Pszczynskiej… za 15 m2 90000 zł … Żałosne!!!

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI