r e k l a m a


Trwa remont ważnej drogi powiatowej. Kiedy zakończenie prac?

Trwa przebudowa drugiego odcinka ul. Dolna Wieś w Pilchowicach. Po jej ukończeniu ta droga powiatowa będzie jak nowa – w ubiegłym roku wyremontowano bowiem jej pierwszą część, teraz całość inwestycji zostanie zamknięta.

Jest to największe przedsięwzięcie drogowe Powiatu Gliwickiego w 2016 r. Droga powiatowa nr 2929S ul. Dolna Wieś biegnie od miejscowości Wilcza do Pilchowic i ma łączną długość 2 150 m.
W tym roku zakres robót obejmuje odcinek o długości ok. 979 m, którego początkiem jest rejon skrzyżowania z drogą krajową nr 78. W ramach tej inwestycji zostanie wykonane wzmocnienie konstrukcję drogi, poszerzenia jej, wyremontowanie chodników oraz wykonanie nowego oznakowania. Wszystkie te prace mają na celu poprawę bezpieczeństwa zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego, a także pieszych i rowerzystów. W znaczący sposób poprawią również komfort jazdy po omawianej drodze powiatowej.

Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec sierpnia br. Łączny koszt zadania to 1 milion 857 tys. zł. Jest ono współfinansowane w ramach rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Dofinansowanie z budżetu państwa obejmuje 50 procent wartości zadania. Pozostała cześć inwestycji została sfinansowana z środków Powiatu Gliwickiego oraz Gminy Pilchowice, przy czym gmina na przedmiotowe zadania zabezpieczyła środki w wysokości 300 000 zł.

fot. Starostwo Powiatowe w Gliwicach
fot. Starostwo Powiatowe w Gliwicach

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI