r e k l a m a
spot_imgspot_img

Trzecia Droga zaprezentowała kandydatów do Rady Miasta

Kandydaci Trzeciej Drogi będą ubiegali się o miejsca w Radzie Miasta Gliwice. Ten obóz najprawdopodobniej nie wystawi kandydata na prezydenta Gliwic.

Mówią o konieczności przewietrzenia samorządu. Wśród kandydatów Trzeciej Drogi są m.in. przedsiębiorcy, nauczyciele, prawnicy i osoby pracujące w samorządzie.

Na listach znajdziemy osoby, które m.in. bez powodzenia ubiegały się o mandat poselski np. Rafał Cybul. Jest też związany z PSL Marek Lewandowski, a także Olga Paleczna, społeczniczka z Gliwic, czy Sławomir Herman, który niegdyś był rzecznikiem prasowym komisarza kierującego czasowo Gliwicami – Janusza Moszyńskiego.

W okręgu wyborczym nr 1 listę otwiera Kamil Waniczek. Poza tym o głosy powalczą: Stanisław Życiński, Anna Polis-Ciapa, Renata Jaros, Robert Błaszczyk, Tomasz Simka, Krzysztof Wania i Anna Stefanowicz.
Jedynką w okręgu nr 2 jest Rafał Cybul. Poza tym o mandat radnego ubiegać się będą: Joanna Stępień, Lilianna Borówka, Maciej Moskal, Olga Paleczna, Aleksandra Taran, Zdzisław Prejzner oraz Andrzej Giler.
W okręgu wyborczym nr 3 na pierwszym miejscu listy jest Marek Lewandowski. Na pozostałych: Jacek Dubiecki, Mariusz Kędziora, i Olgierd Kuźniar.
W okręgu nr 4 kandydatami na radnych są: Sławomir Herman, Magdalena Stryja, Arkadiusz Duda, Agnieszka Jarnutowska, Mieczysław Grabowski, Magdalena Golda, Bartosz Jakubowski, Jerzy Kolanek i Agnieszka Głowala-Grabowska.

W trakcie spotkania przedstawiono także program, który sprowadza się do 4. haseł: „Nie dla zarozumiałości władzy. Tak dla konsultacji społecznych”, „Nie dla dewastacji środowiska. Tak dla zielonych Gliwic”. „Nie dla tylko komercyjnych osiedli. Tak dla budownictwa komunalnego” oraz „Nie dla chybionych inwestycji. Tak dla rozwoju przedsiębiorczości”.

Trzecia Droga przedstawiła także swoich kandydatów do sejmiku wojewódzkiego. To Dominika Witkowska – pracownik samorządowy i Marek Bieniek – gliwicki przedsiębiorca.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI