Tych zawodników nie zobaczymy już w Piaście. Kontrakty wygasły

31 lipca wygasły kontrakty Jorge Felixa, Urosa Koruna i Toma Hateley’a oraz umowa wypożyczenia Tymoteusza Klupsia z Lecha Poznań.

Uros Korun był zawodnikiem Piasta od 15 lipca 2015 roku. Od tego czasu w barwach Niebiesko-Czerwonych rozegrał łącznie 143 spotkania, w których strzelił trzy gole. Słoweniec razem z gliwickim zespołem zdobył tytuł mistrza Polski oraz wywalczył srebrny oraz brązowy medal.

– Pięć lat minęło bardzo szybko. W pamięci zatrzymam tylko te dobre momenty. W Gliwicach na świat przyszedł mój syn, trzy medale oraz zdobyte przyjaźnie, które zostaną do końca życia. Zdobyłem wszystko: złoto, srebro, brąz. Dałem z siebie wszystko i mam nadzieję, że ludzie będą o tym pamiętać. Mogę obiecać, że kiedy tylko będę w Gliwicach, na pewno odwiedzę Okrzei – powiedział Uros Korun.

Tom Hateley trafił do Gliwic w styczniu 2018 roku. Anglik najpierw trenował z drużyną, a następnie podpisał kontrakt. W barwach Piasta rozegrał łącznie 88 meczów, zdobywając siedem bramek oraz notując 12 asyst. Anglik razem z Niebiesko-Czerwonymi wywalczył tytuł mistrza Polski oraz zdobył brązowy medal.

– Piast dał mi szansę powrotu i możliwość, by znowu cieszyć się piłką. Bardzo wiele zawdzięczam klubowi. To były niesamowite lata w Gliwicach i nie mówię tu tylko o zdobyciu mistrzostwa czy sięgnięcia po dwa medale w ciągu dwóch lat. Odejście z Piasta było bardzo trudną decyzją, kiedy osiągasz tyle sukcesów zarówno na boisku, jak i poza nim. Wszystko było niemal idealne – powiedział Tom Hateley.

Zobacz też: Patryk Lipski na testach w Piaście

Trzecim zawodnikiem, któremu wygasł kontrakt z Piastem jest Jorge Felix, który na Okrzei 20 zawitał w lipcu 2018 roku. Przez dwa lata występów na polskich boiskach zapisał na swoim koncie 74 mecze, 25 bramek oraz dziewięć asyst w barwach Niebiesko-Czerwonych. Do złotego i brązowego medalu dołożył również indywidualne nagrody Najlepszego Obcokrajowca 2019 roku w plebiscycie tygodnika „Piłka Nożna” oraz Piłkarza Sezonu 2019/2020 w głosowaniu przeprowadzonym wśród zawodników Ekstraklasy.

– Jestem wdzięczny za szansę, jaką otrzymałem w Gliwicach, ale teraz muszę myśleć o przyszłości swojej i mojej rodziny. Doceniam wszystko, co się tu wydarzyło, było to wspaniałe doświadczenie i niczego nie żałuję. Prawda jest taka, że to były dwa wspaniałe lata i będę je zawsze pamiętał – powiedział Jorge Felix.

Tymoteusz Klupś trafił do Gliwic w styczniu 2020 roku. Przez okres wypożyczenia wystąpił w trzech meczach Piasta Gliwice. Wraz z Niebiesko-Czerwonymi zdobył brązowy medal mistrzostw Polski.

info: Piast Gliwice / fot. Adam Ziaja

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI