spot_imgspot_img


Ubezpieczenia mieszkaniowe – najważniejsze informacje

Jeśli jesteś właścicielem mieszkania, prawdopodobnie jesteś częścią umowy warstwowej, która jest wspólnie właścicielem budynku. Oznacza to, że ubezpieczenie fizycznej struktury, w której mieszkasz, jest prawdopodobnie objęte w ramach opłat warstwowych, które płacisz.

Podstawowe informacje

Ogromna liczba osób może być w stanie wejść do budynku mieszkalnego bez wzbudzania podejrzeń. Jeśli nieznana osoba błąka się po zewnątrz wolnostojącego domu, sąsiedzi prawdopodobnie zostaną powiadomieni. Nieznana osoba włócząca się po kompleksie apartamentów może po prostu odwiedzać jednego z wielu mieszkańców. Co ważne, ubezpieczenie zazwyczaj obejmuje również ochronę od odpowiedzialności prawnej. Oznacza to, że może chronić Cię przed kosztami prawnymi, jeśli w Twoim mieszkaniu zdarzy się wypadek – na przykład, jeśli ktoś potknie się o zabawki Twojego dziecka i zrani się. Ubezpieczenie od odpowiedzialności prawnej może również zapewnić ochronę poza domem w Australii. Lub w niektórych przypadkach, w tym z ubezpieczeniem zawartości QBE, na całym świecie. Dodatkowo, za dodatkową premię możesz również dodać opcjonalne dodatki, takie jak przypadkowe uszkodzenia i przenośna osłona zawartości, do wielu polis. Ubezpieczenie od przypadkowych szkód obejmuje takie rzeczy, jak przewrócenie butelki czerwonego wina na dywan lub puszkę farby na nową sofę. Podczas gdy przenośna osłona zawartości może chronić takie rzeczy, jak telefony komórkowe i pierścionki zaręczynowe, gdy jesteś poza domem. Porównywarka ubezpieczeń mieszkaniowych to dobry sposób na znalezienie odpowiedniej dla siebie oferty.

O tym warto pamiętać!

Chociaż każdy stan i terytorium ma inne wymagania prawne, w większości przypadków oznacza to, że nie będziesz musiał wykupywać polisy, aby pokryć strukturę domu. Jeśli nie masz pewności, skontaktuj się z organem, który zarządza Twoją nieruchomością. Pokrycie zawartości mieszkania jest jednak czymś, co indywidualny właściciel, najemca lub najemca musi sam zorganizować. Ubezpieczenie zawartości obejmuje Twoje rzeczy, a w niektórych przypadkach oprawy. Oprawy to przedmioty, które są na stałe przymocowane do domu – na przykład piekarnik. Ubezpieczenie może obejmować rzeczy na ubezpieczone zdarzenie, które pozostawia je uszkodzone lub utracone – na przykład uszkodzenie wody, pożar, powódź, burzę lub cyklon. Obejmuje również kradzież i złośliwe uszkodzenia. Jest to ważna kwestia, nawet jeśli może się wydawać, że mieszkania oferują większe bezpieczeństwo na pierwszy rzut oka. Do budynku może być dostęp z karty klucza. Mogą być nawet kamery bezpieczeństwa. Jednak ważne jest, aby unikać popadania w samozadowolenie. Warto także wejść na stronę internetową: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/mieszkania-domu/a/ubezpieczenie-domu-letniskowego-co-obejmuje-polisa/248.html 

Podsumowanie

Najważniejsze kwestie odnoszące się do powyższego artykułu:
– Niektórzy ludzie zakładają, że jeśli nie posiadają domu, nie potrzebują ubezpieczenia, aby chronić swoje miejsce zamieszkania. Jednak jako najemca nigdy nie powinieneś oczekiwać, że ubezpieczenie właściciela mieszkania pokryje koszty naprawy i wymiany rzeczy osobistych.
–  Polisy ubezpieczeniowe dla właścicieli mieszkań oferują ochronę tylko właścicielowi firmy otrzymującemu dochód z budynku lub kompleksu. W zależności od polisy ubezpieczenie właścicieli mieszkań może obejmować uszkodzenia budynków, ogólną odpowiedzialność, utratę przychodów, awarię sprzętu, naruszenia danych i inne.
Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI