Pobity i okradziony, bo miał herb innego klubu sportowego

Przed tygodniem, w środę wieczorem, w jednej z gliwickich dzielnic doszło do rozboju na tle pseudokibicowskim. Na jednej z ulic znalazł się 20-latek w bluzie z emblematami klubu sportowego.

W pobliżu stała grupa sympatyków zantagonizowanego klubu, spostrzegłszy mającego na sobie niewłaściwą, według nich, bluzę – zaatakowali go i okradli.

„Łącznie trzej sprawcy poturbowali pokrzywdzonego, przy okazji zabrali mu bluzę oraz kluczyki do auta.
O sytuacji dowiedzieli się policjanci. Natychmiast przystąpiono do akcji i szybko ujęto 19-letniego mieszkańca Gliwic, który nie tylko brał udział w opisanym przestępstwie, ale prowadził też, będąc pod wpływem środków odurzających” – informuje policja.

„Organy ścigania nie mogą tolerować przestępczości, a tym bardziej czynów o charakterze rozbójniczym”

„Intensywne czynności śledcze i zabezpieczone dowody szybko pozwoliły wytypować, namierzyć i w konsekwencji zatrzymać dwóch pozostałych uczestników przestępstwa. To 20- i 22-latek, obaj z Gliwic. Wczoraj zostali doprowadzeni do prokuratora, a ten zdecydował o złożeniu wniosku do sądu o najsurowszy środek zapobiegawczy, czyli tymczasowe aresztowanie. Sąd, po zapoznaniu się z zebranymi przez śledczych dowodami, zdecydował przychylić się do wniosku prokuratora i tymczasowo aresztował podejrzanych” – informuje KMP Gliwice.

„Przypominamy, że wykrywalność przestępstw rozbójniczych zbliżona jest do pełnej. Przykład surowego traktowania sprawców rozbojów powinien więc studzić zapędy niektórych zwolenników swoistych „walk plemiennych” wśród sympatyków futbolu” – dodaje KMP.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bolek
Bolek
3 miesięcy temu

Monitoring w całym mieście i napewno więcej sprawców by ujęto. Przykład Sośnicy ktoś sobie podpala śmietniki naraża ludzi na niebezpieczeństwo i co? Nikt nie widzieł nikt nie słyszał

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI