r e k l a m a
spot_imgspot_img

Ubrania na ratujące życie badania. Świetna akcja w Forum

Plan jest prosty, a cel bardzo ważny: 17, 18 i 24 maja chętni przynoszą do CH FORUM nieużywane już ubrania w dobrym stanie.

Fundacja Kapitan Światełko – organizator kampanii Movember Polska – zamienia je na środki, które sfinansują badania dla mężczyzn w kierunku wczesnego rozpoznania nowotworów jąder i prostaty.

W ramach akcji „Ubrania na badania” przyjmowane będą niezniszczone ubrania zarówno dla dorosłych, jak i dziecięce. Organizatorzy proszą, aby nie przynosić pościeli, koców i obrusów.

Ideę akcji przybliża Jakub Kajdaniuk z Fundacji Kapitan Światełko. – Zbieramy ubrania, które mogą zostać jeszcze sprzedane, ale które nam nie są już potrzebne, bo wietrzymy szafę przed wakacjami. Każdy z nas ma jeszcze ten sweter, którego już na pewno nie założy czy kurtkę, w której nie chodził już tej zimy. Dzięki oddaniu ubrań będziemy mogli wymienić je na środki na badania w ramach naszej jesiennej akcji.
Fundacja zbiera ubrania wspólnie z portalem Ubrania do oddania od ubiegłego roku. Na poczet finansowania badań dla mężczyzn zebrano już blisko dwie tony ubrań. Akcja w CH FORUM Gliwice będzie kulminacją tej zbiórki.

Ubrania będzie można oddać na specjalnym stanowisku w FORUM Inspirujących Spotkań (lokal na parterze CH FORUM). Wolontariusze Fundacji będą je przyjmować w piątek i sobotę 17 i 18 maja oraz w sobotę 18 maja, w godz. 16:00 – 21:00.

Dla najhojniejszych darczyńców, tj. osób, które przyniosą przynajmniej 5 kg ubrań, CH FORUM przygotowało upominki. W wybranych sklepach odzieżowych będą też obowiązywać atrakcyjne zniżki.

O AKCJI MOVEMBER POLSKA
Akcja Movember Polska odbywa się co roku w listopadzie, od 2014 roku. Jej założeniem jest edukowanie mężczyzn na tematy zwykle okryte tabu, a więc dotyczące nowotworów jąder i prostaty. Badania ultrasonograficzne jąder prowadzone nieodpłatnie dla uczestników przez Fundację Kapitan Światełko ocaliły już blisko 70 mężczyzn, u których zdiagnozowano początki zmian nowotworowych. Każda 
zebrana złotówka to kolejne godziny badań, z których mogą korzystać panowie w całej Polsce.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI