r e k l a m a


Uczniowie podróżują po całym świecie. Teraz zorganizowali festiwal

15 listopada w Kinie Scena Kultura w Knurowie odbył się III Międzyszkolny Festiwal Podróżniczy Carpe Diem.

Jego organizatorem jest Zespół Szkół im. I.J. Paderewskiego w Knurowie i Zespół Szkół w Pilchowicach. W festiwalu wzięło udział około 270 uczniów z miasta Gliwice i powiatu Gliwickiego. Sala knurowskiego kina pękała w szwach a zasiedli na niej uczniowie z ośmiu szkół: Zespołu Szkół im. I.J. Paderewskiego – liceum i technikum, Zespołu Szkół w Pilchowicach, Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie, Gimnazjum nr 5 z Gliwic, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Gliwicach – I Lo, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gliwicach, Zespółu Szkół Ogólnokształcących nr 3 – II LO oraz Zespółu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzińcu.

Wśród gości festiwalu była pani Dagmara Dzida – sekretarz Gminy Pilchowice oraz dyrekcja obu szkół, pani Dorota Gumienny (ZSIJP w Knurowie) i pan Łukasz Kwiotek (ZS w Pilchowicach).

W części wykładowej wystąpił Tomasz Kobielski –  gliwiczanin, członek Klubu Wysokogórskiego w Gliwicach i zdobywca Korony Ziemi, który opowiedział zdobyciu wszystkich najwyższych szczytów poszczególnych kontynentów oraz pisarz i podróżnik Tadeusz Biedzki, autor między innymi takich książek jak: „Dziesięć bram świata”, „Sen pod baobabem”, „Zabawka Boga” i „W piekle eboli”, który opowiedział o swoim pobycie w Afryce w trakcie epidemii eboli.

Tradycyjnie już podczas festiwalu mieliśmy stoisko ze sprzętem specjalistycznym do uprawiania turystyki kwalifikowanej. W tym roku był to sprzęt spadochronowy udostępniony przez Aeroklub Gliwice. Metodą Pecha Kucha szef wyszkolenia spadochronowego w Gliwicach pan Jan Isielenis przybliżył nam ten fascynujący sport a podczas przerw uczniowie mogli zapoznać się z całym wyposażeniem skoczka.

Zdrowy tryb życia, to jedna z rzeczy bardzo ważna dla turystów, dlatego dzięki uprzejmości pani Mai Podgórskiej, Zdrowe Bistro z Knurowa zadbało by nikt nie wyszedł głodny z festiwalu.

Przewodnicząca komisji konkursowej po raz trzeci została Anna Spiewla – Panasewicz – kurator sztuki (Zespół Szkół im. I.J. Paderewskiego w Knurowie) w komisji zasiedli: Barbara Garstka (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gliwicach), Jadwiga Przybyłek-Cyba (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3, II LO) oraz Małgorzata Surdel (Zespół Szkół w Pilchowicach).

Pula nagród w tegorocznym festiwalu przekroczyła po raz kolejny dwa tysiące złotych!

Pani dyrektor Dorota Gumienny z Zespołu Szkół im. I.J. Paderewskiego w Knurowie ufundowała: namiot, plecak oraz maty samopompujące. Wójt Gminy Pilchowice pan Maciej Gogulla oraz dyrektor Zespołu Szkół w Pilchowicach pan Łukasz Kwiotek ufundowali: plecak, matę samopompującą oraz zestawy gminnych gadżetów w tym kubki i miód od lokalnych pszczelarzy.
Prezydent Miasta Gliwice, pan Zygmunt Frankiewicz ufundował: powerbanki, kubki termiczne, buffy miejskie i koszulki.
Starosta Powiatu Gliwickiego, pan Waldemar Dombek ufundował: książki o obiektach w powiecie, mapy i przewodniki rowerowe oraz szereg gadżetów związanych z powiatem gliwickim.
Wydawnictwo Bezdroża po raz kolejny zadbało, by wśród nagród znalazły się przewodniki podróżnicze i literatura turystyczna
Kino Scena Kultura ufundowało trzy podwójne zaproszenia do kina a Aeroklub Gliwice pięć zaproszeń na zwiedzanie gliwickiego lotniska „od kuchni” wraz z wcieleniem się w rolę pilota podczas symulacji startu samolotu.

Do części konkursowej zgłosiło się 34 uczniów z 8 szkół! Mieliśmy 8 pokazów slajdów metodą pecha kucha, 4 filmy (jeden film miał 2 autorów) oraz 50 zdjęć od 21 autorów.

Wyniki części konkursowej:
Kategoria A – Pecha Kucha
1. Marta Garcorz – „Uśmiech Kambodży”, Zespół Szkół w Pilchowicach.
2. Patrycja Mędrala – „Z plecakiem po Malezji”, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gliwicach.
3. Adrianna Lepiorz – “Cztery dni sześć miast” – Zespół Szkół im. I.J. Paderewskiego w Knurowie – technikum

Kategoria B – Film z Podróży
1. Zofia Młotkowska – „Pasja”, Zespół Szkół w Pilchowicach.
2. Michał Nowak – „Praktyki po godzinach…” Zespół Szkół im. I.J. Paderewskiego w Knurowie – technikum
3. Krzysztof Roza – „Chorwacja”, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie

Kategoria C – Zdjęcie z podroży – temat: „Spotkanie”
1. Magdalena Perzanowska – „Jesienny spacer”, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3, II LO
2. Julia Kruczyńska – ” Im mniej mamy, tym więcej dajemy”, Zespół Szkół w Pilchowicach.
3. Martyna Musioł – „A życie ulotne jak dmuchawiec”, Zespół Szkół w Pilchowicach.

Nagrodę publiczności za pokaz metodą pecha kucha zdobyła Marta Garcorz.

Kolejny Międzyszkolny Festiwal Podróżniczy Carpe Diem już za rok w Pilchowicach. Serdecznie zapraszamy! W najbliższych dniach na stronie festiwalu fb.com/festiwalcarpediem opublikowane zostaną zwycięskie filmy i zdjęcia.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI