Uczył się jeździć, spowodował kolizję. Wcześniej pił piwko i brał narkotyki

Dla 19-letniego gliwiczanina kurs prawa jazdy będzie kojarzony ze sporymi kłopotami z wymiarem sprawiedliwości.

Kursant podczas zajęć spowodował kolizję, a na domiar złego zasiadł za kierownicę samochodu po użyciu alkoholu. Po terenie Zabrza przemieszczał się fiat punto z charakterystycznym na dachu znakiem „L”. Pochodzący z Gliwic kursant dojeżdżając do skrzyżowania nie dostosował się do ustąp pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym fiatem.

Na miejsce zdarzenia drogowego przyjechał patrol ruchu drogowego. Wydawało się, że obsługa zdarzenia potrwa zaledwie kilkanaście minut. I pewnie tak by trwała, gdyby nie wyczuwalna u kursanta woń alkoholu.

Podejrzenia mundurowych potwierdziło badanie stanu trzeźwości, które wykazało 0,12 mg/l, co świadczy o popełnieniu wykroczenia. Sprawca zdarzenia przyznał się policjantom, że dzień wcześniej wypił 4 piwa.

To jednak nie koniec kłopotów młodego człowieka. Być może będzie on także pociągnięty do odpowiedzialności karnej za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających.

Prawdopodobieństwo takie wynika z faktu, że 19-latek został poddany przez policjantów dodatkowo badaniu testerem narkotykowym, a ten wykazał wynik pozytywny.

Z tego powodu z zatrzymanym udano się do punktu pogotowia ratunkowego, gdzie pobrano mu krew do badań. Po dokonaniu przesłuchań i skompletowaniu przez policjantów wszystkich materiałów sprawa trafi do sądu.

(KMP Zabrze)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
szymon
szymon
11 lat temu

policjant wyczuł a instruktor nie?

zwykły mieszkaniec
zwykły mieszkaniec
11 lat temu

Ukarać z całą surowością ! Mógł kogoś zabić !

Szczery
Szczery
11 lat temu

Ukarać przede wszystkim instruktora, który pewnie też był po jednym, dlatego nic nie wyczuł… w gliwickim LOK-u od czasu do czasu miałem taką wątpliwą przyjemność wozić instruktora „na jednego” na plac manewrowy – wtedy przy Daszyńskiego.

gce
gce
11 lat temu

to instruktor powinien zauwazyc i nie dopuscic do tego typu sytuacji (gdzie jeszcze siedzial obok kursanta)

BladyCzak
BladyCzak
11 lat temu
Reply to  gce

może miał katar i dlatego nic nie czuł.

tez sie ucze
tez sie ucze
11 lat temu

wedlug mnie zarowno kursant jak i instruktor powinni zostac ukarani.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI