r e k l a m a

spot_imgspot_img

Focus Mall nie powstanie? Inwestor ogłosił upadłość

Focus Mall miał być – według inwestora – najpiękniejszym centrum handlowym w Europie.

Nic z tego. Galeria w Gliwicach nie powstanie, przynajmniej nie w tym kształcie. Inwestor, który miał ją zbudować ogłosił upadłość. Według planów otwarcie miało nastąpic w 2010 roku i wszystko wskazywało, że tak właśnie się stanie. Bardzo szybko zniknęły zabudowania na terenie po byłej hucie.

Niestety, faktyczna budowa nigdy nie ruszyła, nie licząc prac ziemnych, które wykonano. Inwestor kilka razy zmieniał daty rozpoczęcia budowy. W końcu w 2010 roku podpisano umowę na budowę. Po kilkunastu miesiącach umowa ta wygasła, bo na placu budowy nic się nie działo.

Teraz jest już pewne, że Focus nie powstanie. Przynajmniej na razie, bo prezydent Zygmunt Frankiewicz jest pewny, że tak atrakcyjnym terenem będzie zainteresowany ktoś inny.

Parkridge Retail, czyli inwestor ogłosił upadłość. W stanie upadłości są polskie oddziały firmy.

Powierzchnia całkowita obiektu miała wynieść ponad 135 tys. m2, z tego do wynajmu przeznaczono prawie 65 tys. m2. W gliwickim Focusie miały się znaleźć m.in. delikatesy ALMA, salon „Empiku”, market elektroniczny SATURN. Przewidziano również Multikino (ośmiosalowe), FOOD COURT, czyli przestrzeń dla lokali gastronomicznych, a także centrum sportowe ONE FITNESS & RELAX PREMIUM CLUB. Dla klientów miało zostać przygotowane 1250 miejsc parkingowych oraz dworzec autobusów miejskich.

Projekt gliwickiego obiektu zdobył nagrodę za najlepszą nieruchomość komercyjną w konkursie International Property Awards 2010, w którym oceniano przedsięwzięcia z 39 krajów.

Elewacja budynku miała być wykonana z laminowanego szkła, które wieczorem i nocą miało być podświetlane. Każdą z trzech fasad, przy których usytuowano wejścia, miał ozdobić inny kolor, a w jedną ze ścian chciano wkomponować fragment dawnych zabudowań.

Zobacz też:

– Miały być, a ich nie ma. Inwestycje, które nie wypaliły
– Focusa nie ma, jest Europa Centralna. Kamień węgielny pod handlowego giganta

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
12 lat temu

Czyli od początku inwestor okłamywał. Już w tym 2010 lub 2011 roku powinny zapaść decyzje co z parcelą, bo obecnie nie wygląda zbyt atrakcyjnie, ale oczywiście z rozbiórką Huty poszło im błyskawicznie, a wybudować gigantyczną Galerię to już problem. Mam nadzieję, że EC zostanie wybudowane, bo w Gliwicach jest coraz więcej bubli(np. budynek przy GCH przy ul. Zwycięstwa) budowlanych.

lucky
lucky
12 lat temu

zrobic duzy PIETROWY parking ,troche zieleni i zamknac centrum….

Gliwiczanin
Gliwiczanin
12 lat temu

Znając nasze miejskie władze bez ambicji, pomysłu i wizji rozwoju miasta plac postoi jeszcze z kilka lat pusty i niezagospodarowany. Przyjdą wybory samorządowe i obieca się wiele inwestycji. Tak naprawdę powstaną tam blaszaki i sklepy. Studenci Politechniki Śląskiej muszą gdzieś pracować, prawda? Przykre.

thrte
thrte
12 lat temu
Reply to  Gliwiczanin

Przecież Focus Mall był (jest) inwestycją prywatną ,a nie miejską.

siema
siema
12 lat temu
Reply to  thrte

nie jestem pewien czy Gliwiczanin rozumie tak podstawowe pojęcia

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI