r e k l a m a


Udarówka na Radiowej znów przyjmuje pacjentów

18 czerwca oddział neurologiczny i udarowy w szpitalu przy ul. Radiowej wznowił działalność i znów przyjmuje pacjentów. To jedyny taki oddział w mieście, ratujący zdrowie i życie mieszkańców Gliwic i powiatu.

To bardzo dobra wiadomość dla pacjentów. Po zawieszeniu działalności spowodowanej problemami kadrowymi, szpital przy ul. Radiowej, który jest spółką pracowniczą, znów przyjmuje pacjentów na oddziale neurologicznym i udarowym w ramach kontraktu z NFZ. Teraz pacjenci z Gliwic i powiatu mogą znów liczyć na szybką i fachową pomoc medyczną. Podczas zawieszenia działalności oddziału musieli korzystać z usług szpitali w miastach ościennych.

Dobrą informacją jest również to, że od 15 czerwca zapewnione finansowanie z NFZ ma także oddział wewnętrzny tej placówki.

To efekt rozstrzygniętego przez ŚOW NFZ w Katowicach postępowania w trybie rokowań, dla realizacji świadczeń na oddziale wewnętrznym na terenie Gliwic. Umowy z NFZ dla oddziałów szpitalnych będą obowiązywały do końca czerwca 2021 r.

– Ogromnie cieszy fakt, że Narodowy Fundusz Zdrowia dostrzegł wreszcie, jak zaniżone są kontrakty dla gliwickich szpitali w zakresie świadczenia specjalistycznych usług medycznych. Cierpią na tym pacjenci. Mamy nadzieję, że prywatny szpital przy Radiowej zacznie znów funkcjonować tak, jak wcześniej, i że ruch NFZ-u w sprawie jego umów oznacza jakościową zmianę w całej polityce zdrowotnej państwa. Do tej pory gliwiczanie byli ofiarami niespełnionych obietnic i krzywdzących działań ministerstwa oraz Funduszu – uważa Krystian Tomala, zastępca prezydenta Gliwic.


MSI

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI