r e k l a m a


Udawał policjanta. Nagrała go kamera w Gliwicach

Policja prowadzi czynności w sprawie oszustwa, do którego doszło pod koniec maja w centrum miasta. Sprawca metodą „na policjanta” wyłudził pieniądze od poszkodowanej.

W dniu 27 maja 2024 roku po godzinie 14:00 na odcinku pomiędzy aleją Majową a ulicą Dworcową w Gliwicach, doszło do przekazania oszustowi środków pieniężnych. Czynności procesowe pozwoliły na ustalenie wizerunku typowanego sprawcy przedmiotowego przestępstwa.

„Mając powyższe na uwadze prosi się wszystkich świadków zdarzenia oraz osoby mogące udzielić jakichkolwiek informacji w tej sprawie o osobisty lub telefoniczny kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, ul. Powstańców Warszawy 12, pokój nr 119, nr tel. 47 8592 385 lub najbliższą jednostką policji” – informuje policja.

„Jednocześnie kolejny raz przypominamy, że policjanci nie proszą o przekazywanie im swoich środków pieniężnych. Przestępcy bardzo często pozostają w kontakcie telefonicznym z ofiarą oszustwa do samego końca tj. przekazania im gotówki, nie pozwalając na przerwanie połączenia. Prosimy o zachowanie czujności” – dodaje KMP Gliwice.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI