r e k l a m a


UEFA U-19 na Śląsku. Mecze odbędą się m.in. w Gliwicach

Na stadionach w Gliwicach, Zabrzu oraz Chorzowie odbędą się mecze reprezentacji U-19. UEFA powierzyła organizację eliminacje Mistrzostw Europy Śląskiemu Związkowi Piłki Nożnej. Między innymi w Gliwicach będą grały reprezentacje Polski, Niemiec, Irlandii Północnej oraz Białorusi.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w Gliwicach rozegrane zostaną spotkania Polski z Irlandią Północną (4.10) oraz reprezentacji Niemiec i Irlandii Północnej (7.10). Wstęp na mecze ma być wolny.

Cały turniej eliminacyjny potrwa od 3 do 11 października.

Śląski Związek Piłki Nożnej cieszy się, że UEFA przyznała mu organizację tak dużego wydarzenia. Jednym z odpowiedzialnych za organizację zawodów jest gliwiczanin Tomasz Kulczycki, który zasiada w zarządzie ŚL.ZPN oraz od 6 lat jest wiceprezesem Podokręgu Zabrze.

fot. Łukasz Fedorczyk
– Od początku, kiedy PZPN przekazał organizację tego turnieju eliminacyjnego do Śląskiego Związku Piłki Nożnej, a prezes Kula zaproponował abyśmy zorganizowali to razem z prezesem Podokręgu Zabrze Jarosławem Brysiem, postanowiliśmy że to właśnie Gliwice i Zabrze będą arenami zmagań. Padła również propozycja ze strony Marszałka Województwa, aby mecze rozgrywane były także na Stadionie Śląskim w Chorzowie – mówi Tomasz Kulczycki.

Gliwice zyskają promocyjnie na obecności turnieju.

– Realizacja mojego pomysłu, aby promować Gliwice i stadion miejski, uzyskała błyskawiczną aprobatę przewodniczącego Rady Miasta Marka Pszonaka, z którym razem udaliśmy się na spotkanie do zastępcy prezydenta Gliwic Piotra Wieczorka. On również pomysł przyjął pozytywnie. Ostateczne ustalenia zapadły na spotkaniu z prezydentem miasta. Mogę już powiedzieć, że dwa mecze tych eliminacji odbędą się w naszym mieście. 4 października o godzinie 16.00 w Gliwicach odbędzie się mecz Polska – Irlandia Płn, a 7 października o godzinie 12.00 mecz rozegrają reprezentacje Irlandii Północnej oraz Niemiec – mówi Tomasz Kulczycki.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI