r e k l a m a


Ugodził policjanta nożem. Usłyszał wyrok

W sądzie Okręgowym w Gliwicach zapadł wyrok w sprawie dwóch zabrzan, którzy zaatakowali policjantów z IV komisariatu.

Młodszy z mężczyzn ugodził funkcjonariusza nożem. Między innymi za usiłowanie zabójstwa spędzi za kratkami ponad 10 lat. Przypomnijmy: do przestępstwa doszło 2 marca ubiegłego roku przy ul. Strzelców Bytomskich w Łabędach. Policjanci zareagowali na zachowanie pijanego 19-latka, który biegał po jezdni i zatrzymywał samochody. Towarzyszył mu 28-letni kolega, również nietrzeźwy. Podczas interwencji jeden z funkcjonariuszy został zaatakowany. 19-latek zadał mu cios nożem, rozciął przedramię i bark.

Policjant doznał ciężkich obrażeń. Życie uratował dzięki znajomości technik obrony. Drugiego z policjantów, który chciał pomóc koledze, zaatakował 29-latek.

19-letniemu Piotrowi S. udowodniono aż 8 przestępstw wobec funkcjonariuszy, m. in. usiłowanie zabójstwa, stosowanie przemocy w celu zmuszenia do odstąpienia od czynności służbowych, znieważenie stróżów prawa i naruszanie ich nietykalności cielesnej. Orzeczona kara łączna to 10 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Skazany został również 28-letni Michał K., który naruszył nietykalność cielesną oraz usiłował zastosować przemoc fizyczną wobec policjanta. Kara to 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata.

Więcej o sprawie

(KMP Gliwice)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
benia
benia
11 lat temu

bandyta ma 19 lat i osiem przestępstw „niezły”wynik osiągnął jak na takiego małolata,strach pomyśleć co byłoby dalej

alf
alf
11 lat temu

ale to tylko policjant byl!!!!

observatore
observatore
11 lat temu

6 miesięcy w zawieszeniu,to wstyd,bandyctwo będzie rosło w siłe!!!!!!!!!!!!!

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI