Ul. Zabrska cała w dziurach. ZDM łata na bieżąco, więcej zrobić nie może

Ulica Zabrska od stacji pogotowia ratunkowego do skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi wygląda jak szwajcarski ser.

Z tej drogi obecnie korzysta wielu kierowców, muszą jeździć po dziurach, bo Tramwaje Śląskie nie dbają o stan torowiska. To ta firma powinna naprawić jezdnię w obrębie torów tramwajowych.

Problem w tym, że od kilku lat tramwaje w Gliwicach nie jeżdżą, więc spółka zupełnie nie interesuje się swoją infrastrukturą. A kierowcy klną pod nosem jadąc ulicą Zabrską.

Zarząd Dróg Miejskich w tej kwestii wiele zrobić nie może. – Dbając o bezpieczeństwo użytkowników drogi ZDM uzupełnia ubytki w torowisku tramwajowym – w miarę możliwości – jednak utrzymanie torowisk znajduje się w kompetencjach firmy Tramwaje Śląskie S.A. – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska z Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Torowisko generalnie nie jest w najlepszym stanie. Na wielu ulicach kierowcy muszą omijać ogromne dziury i zapadnięte płyty. Niedawno ZDM wyremontował spory fragment ulicy Daszyńskiego. Nowy, równy asfalt pojawił się po obu stronach jezdni, natomiast na środku drogi pozostało torowisko w fatalnym stanie.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Luka
Luka
7 lat temu

Jestem gliwiczanką i zawsze byłam z tego zadowolona. Od kilku lat miasto podupada, prezydentura Frankiewicza wskazuje nas daleko na wschód. KOMUNIKACJA MIEJSKA jest w opłakanym stanie, daleko odbiega od poziomu miast UE: brak komunikacji tramwajowej, dróg rowerowych, drogi dla samochodów w opłakanym stanie… Tak to jest jak prezydent i urzędnicy nie korzystają z komunikacji miejskiej.

gliwicjus
gliwicjus
7 lat temu

To samo z Kłodnicą – jest zamulona i często z tego wylewa, skarpy są zarośnięte chwastami i zawalone śmieciami, ale nic nie można zrobić bo to inny właściciel który ma to głęboko wiadomo gdzie.

antyban
antyban
7 lat temu

Wpuścić legalnie złomiarzy na kilka dni, wówczas problem torowisk rozwiąże się sam.

cliper
cliper
7 lat temu

autor ponarzekał,nie przedstawił jednak stanowiska firmy Tramwaje Śląskie pt kiedy i czy w ogóle zamierza to remontowac,albo co miasto może i jak zamierza tą sytuację poprawic czyt. poprawic?!co tyczy się infrastruktury rowerowej to rzeczywiście-niby są a za chwilę już niema..giną po drodze(na drodze)

Szpagin
Szpagin
7 lat temu

Dobra, ale jeśli ZDM ma związane ręce, bo torowisko należy do TŚ i nie można go ruszyć, to w takim razie jak wyremontowano ul. Dolnych Wałów i Wieczorka?

barg
barg
7 lat temu

Ja przypomina, ze miasto Gliwice nadal posiada akcje Tramwajów Śląskich (co prawda tylko kilka%) – więc dlaczego nie potrafi wyegzekwować porządku z torowiskiem? A może nie chce, może to tylko sprytna wymowka? Brakuje mi tu wypowiedzi przedstawiciela Tramwajów Śląskich, być może okazaloby się, ze Gliwice nie wystąpiły do firmy z żadnym wnioskiem o usunięcie torowiska…

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI