Ulica Andromedy połączy Toszecką z Pionierów

Droga ta obecnie łączy ul. Toszecką z ul. Kopernika.

Docelowo ul. Andromedy ma połączyć ul. Toszecką z ul. Pionierów. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił niedawno przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy tej drogi. Dzięki temu połączeniu kierowcy bardzo szybko będą mogli przemieścić się z jednej części miasta do drugiej.

Obecnie najkrótszą trasą z ul. Toszeckiej na Portową jest DK88. Teraz, dzięki nowemu połączeniu drogowemu kierowcy będą mogli przejechać ul. Andromedy na ul. Pionierów/Perseusza i dalej estakadą na ul. Portową.

Usprawni to komunikację i odciąży słynny most w ciągu DK88.

Firma, która wygra przetarg będzie musiała wyznaczyć przebieg trasy w oparciu o Miejski Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Termin składania ofert mija 31 maja.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marx
Marx
10 lat temu

I rondo na Pionierów łączące z DK88 rozgrzeje się do czerwoności. Już teraz jadący DK88 zrobili sobie tego ronda drugi pas, a rondo jest po prostu za małe dla tak dużego ruchu

PLK
PLK
10 lat temu
Reply to  Marx

Nigdy nie zauważyłem tam nawet najmniejszej kolejki nie wiem o co Panu chodzi. Rondo jest tylko trochę ciasne dla TIRów i zahaczają one czasem lekko o krawężnik (jak będzie tam objazd to najwyżej ucierpią niektóre krawężniki). Ale małe rondo ma ten duży plus że zmusza do zredukowania prędkości. Dla samochodów jest natomiast idealne.

Anonimowo
10 lat temu

miasto powinno na swój koszt wyremontować wiadukt na dk 88 i wystawic fakturę gddkia za to. jesli rząd nie chce nam naprawić tego mostu to my go naprawmy i obciążmy ich kosztami

ggggddddggggdddd
ggggddddggggdddd
10 lat temu
Reply to  Anonimowo

Dokładnie tak zamiast tracić kasę za zbędne ulice na Koperniku niech Pan Prezydent zrobi coś w kierunku naprawy mostu na DK.

rozumny
rozumny
10 lat temu

chłopie zrozum że za stan DK88 odpowiada (jak sama nazwa wskazuje) Generalna dyrekcja DRÓG KRAJOWYCH i autostrad czyli rząd z Tuskiem na czele. dlaczego więc Frankiewicz ma naprawiać coś co powinni oni? to tak jakby Frankiewicz za pieniądze miasta wybrukował ci podwórko prywatne. referendyści by zaraz zaczeli krzyczeć że łamie prawo – w przypadku remontu przez Frankiewicza dk88 byłoby tak samo!

meehow
meehow
10 lat temu
Reply to  rozumny

Panie rozumny – polecam lekturę ustawy o drogach publicznych i kilku innych. W miastach na prawie powiatu to do miasta należą wszystkie drogi z wyłączeniem autostrad i dróg ekspresowych, które należą do GDaKi

ka-szka
ka-szka
10 lat temu

to jest droga, którą zaplanowano razem z całym osiedlem 40 lat temu, ale teraz jest ona konieczna, ze względu na estakadę, odciąży osiedle z ruchu samochodowego i będzie jego obwodnicą, jest dla MIASTA NOWYM , DOBRYM ROZWIĄZANIEM.

PLK
PLK
10 lat temu
Reply to  ka-szka

Droga tranzytowa przez samo serce osiedla odciąży te osiedle od samochodów? Ciekawa logika, bo ja do tej pory myślałem że to obwodnice odciążają osiedla od ruchu tranzytowego. Osiedle Kopernika ma już doskonałą obwodnice i nie jest ona przeciążona ruchem o żadnej porze dnia!

naprawiam mosty
naprawiam mosty
10 lat temu

Naprawi wam, naprawi,szybciej niz sie spodziewacie, bo jeszcze w tym roku podobno cos ruszy w tej sprawie.

PLK
PLK
10 lat temu

WIĘKSZEJ GŁUPOTY DAWNO NIE SŁYSZAŁEM! Ruch tranzytowy ma niby z DK 88 zostać przekierowany w sam środek osiedla mieszkaniowego pod nos PRZEDSZKOLA i Kościoła. To tak jak by ruch z Dworcowej nakierować przez okolicę kościoła Wszystkich Świętych na starówce. Na planie można także na pierwszy rzut oka zauważyć że po pierwsze ul. Andromedy już ma połączenie z ul. Perseusza poprzez ul. Kopernika która jest jej przedłużeniem. Nie jest to droga szeroka ale przejezdna i dla mieszkańców wystarczy. Wszyscy inni chcąc dostać się z Toszeckiej na Portową przez nową estakadę mogą bardzo dobrze przejechać obwodnicą osiedla czyli ul. Oriona i w… Czytaj więcej »

Nie dla nowej drogi Andromedy
Nie dla nowej drogi Andromedy
9 lat temu

Ta Nowa Andromedy jest dokladnie rownolegla do Pionierow, tak wiec po co budowac droge przy drodze bez celu… Obwodnica osiedla to Pionierow, Perseusza i Oriona i to wystarczy!

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI