r e k l a m a


Umowa podpisana. Wkrótce rozpocznie się budowa Łabędzia

Za rok mieszkańcy Łabęd będą mieli centrum kulturalno-sportowe.

W piątek podpisano umowę z wykonawcą, czyli firmą Dombud z Katowic. Przedsiębiorstwo wyceniło prace na blisko 16 mln zł. Centrum Kultury i Sportu „Łabędź” powstanie w sąsiedztwie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Partyzantów. – To jedna z wielu hal, jakie obecnie budujemy – mówi Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic.

Przypomnijmy, że będzie to nowoczesny wielofunkcyjny i dwukondygnacyjny budynek. Pod jednym dachem znajdą się m.in.: arena sportowa z widownią na 400 miejsc i zapleczem techniczno-sanitarnym, sala widowiskowo-koncertowa, biblioteka z czytelnią, przestrzeń wystawiennicza (w holu wejściowym) oraz galeria i minisiłownia (na tarasie na dachu).

– Budowa Łabędzia to strategiczna inwestycja dla Łabęd. Czekamy na nią z niecierpliwością, bo ona ma rozwiązać dwa spore problemy tej dzielnicy. W Łabędach nie ma centrum kulturalnego, a ZSO nr 2 nie ma zaplecza sportowego z prawdziwego zdarzenia – przyznaje Krystyna Sowa, radna rady miejskiej, a także przewodnicząca rady osiedlowej Łabędy.

Zaplanowano też pomieszczenia m.in. dla Rady Osiedla i organizacji pozarządowych.

W Centrum Kultury i Sportu „Łabędź” będą również prowadzone różnorodne zajęcia i warsztaty – edukacyjne czy artystyczne.

Na co dzień z pomieszczeń sportowych będą mogli korzystać uczniowie łabędzkich szkół.

Budowa rusza praktycznie już dziś, bo wykonawcy został przekazany plac budowy. Według założeń prace potrwają do połowy 2013 roku.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
@
@
11 lat temu

i co na to gość który chciał z tego powodu łabędy od gliwic odłączać? jak on się zwał?

odp
odp
11 lat temu

ten pan to marian andrzejczak jeden z organizatorów referendum

mieszkaniec
mieszkaniec
11 lat temu

w końcu budują 🙂

...
...
11 lat temu

Największy krzykacz furiant i osoba niezrównoważona i tacy mają rządzić?

ktos
ktos
11 lat temu

nie nawidze naszego prezydenta pieniadze ma niby na mwszystko a my przez niego musimy cierpiec w pracy bo nie ma pieniedzy i jest skracanie etatów a nie ktorych zwalnianie ale na ine rzeczy jest kasa nienawidze go i tyle

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI