Uszkodzili zaparkowane samochody. Jeden z podejrzanych to 80-latek

Ktoś komuś porysował karoserię samochodu ostrym narzędziem, urwał lusterko, wgniótł element nadwozia… Nie ma dnia bez takich zgłoszeń. W ten weekend zatrzymano dwie osoby, które uszkodziły innym pojazdy. Okoliczności zdarzeń były jednak dość nietypowe.

W sobotę w południe na jednej z łabędzkich ulic zatrzymano podejrzanego o zarysowanie ostrym narzędziem powłoki lakierniczej samochodu Ford Focus. Straty w trakcie ustaleń, ale nie mniejsze niż 500 zł. Można domniemywać, że w tym przypadku doszło do niedozwolonej formy ukarania kierowcy, który zaparkował na chodniku, nie zostawiając odpowiedniego przejścia dla pieszych. Najciekawsze w zdarzeniu: zatrzymany jest… 80-letnim mężczyzną. Postępowanie prowadzi IV KP w Gliwicach.

W niedzielę w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu karoserii volkswagena parkującego w centrum miasta. Ktoś powgniatał w aucie karoserię. Jak szybko wyjaśniono, sprawcą był 26-latek, który zaczepił dwóch mężczyzn i wywołał uliczną bójkę. Podczas szamotaniny dochodziło do obijania i w efekcie uszkodzenia stojącego obok samochodu. Sprawę wyjaśniono m.in. dzięki zapisom monitoringu. 26-latek odpowie cywilnie za zniszczenia, a karnie za wywołanie bójki oraz udział w niej.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka Wójcik
4 lat temu

To ich oduczy parkowania na chodnikach uniemożliwiając przejście pieszym. Nie pochwalam niszczenia cudzego mienia ale jak nie prośbą to trzeba inaczej.

Tomasz Gąska
4 lat temu

rozumiem że nie stać na auto to trzeba innemu uszkodzić?

Jacek Pawlicki
4 lat temu

Można wezwać SM, ale lepiej zrobić foty i na SM lub policję przesłać mailem. Tylko potem trzeba poświęcić godzinę-dwie na przesłuchanie.

Agnieszka Wójcik
4 lat temu

Nie chodzi o to kogo stać a kogo nie tylko o szacunek do innych ludzi. Jakim prawem pieszy ma schodzić na ulicę bo jakiś palant zaparkował sobie na chodniku uniemożliwiając przejście? Co innego jak zostawiają dopuszczalny odstęp.

Egon
Egon
4 lat temu

Biorąc pod uwagę Twoją wcześniejszą wypowiedź mam wrażenie, że nic nie wiesz o szacunku. Stworzyłaś własny kodeks i wydaje Ci się, że postępujesz prawidłowo,- jesteś w błędzie.

Tomasz Gąska
4 lat temu

Agnieszka Wójcik buahahaha. Lepiej porysować komuś auto? moze nie wiesz ale są sytuacje awaryjne w których po prostu nie da się zrobić nic innego jak na kilka czy kilkanaście minut zostawić auto na chodniku. porysujesz i będziesz bulić tak jak ten dziadek co go zlapali

Agnieszka Wójcik
4 lat temu

Są sytuacje w których pieszy nie ma możliwości minąć auta ulicą przez np duży ruch? A jesteśmy teraz na tyle rozbudowani że miejsca znajdzie się wszędzie żeby chociaż by na te kilka minut stanąć. Porysuję i będę bulić ponieważ rozumiem że skoro pochwaliłam odwagę dziadka aczkolwiek nie jego czyn ( jak wspomniałam wyżej nie jestem za niszczeniem cudzego mienia) to wnioskuje Pan że jestem zdolna do tego samego? Przykładem podam że jak będę szła z wózkiem i mi ktoś ograniczy przejście że będę musiała się cisnąć między krzaki a auto to wolę właścicielowi wózkiem przerysować auto niż mojemu dziecku twarz… Czytaj więcej »

Mario Mars
4 lat temu

Stary frustrat i tyle , emerytury nieco straci i może zmądrzeje .

Michal Majkel
4 lat temu

co za UBECKI pies..

Simone Scardino
4 lat temu

Dobrze zrobił!
Chodniki nie są do parkowania

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI