r e k l a m a


Uszkodzono drzewa w Gliwicach. Powiadomiono policję

Siedem drzew zostało uszkodzonych przez firmy działające na zlecenie Tauron Dystrybucja.

Podczas cięć zdewastowane zostały drzewa przy ulicach: Skowrońskiego, Świętojańskiej, Warszawskiej i Jałowcowej. Kilka z nich jest w tak złym stanie, że najprawdopodobniej trzeba będzie je wyciąć. O sprawie powiadomiono policję.

Każdego roku w Gliwicach sadzonych jest tysiące drzew, zarówno w parkach, na skwerach, w lasach, jak i w pasach drogowych.

Zajmuje się tym Miejski Zarząd Usług Komunalnych oraz Zarząd Dróg Miejskich. Niestety, praca ta często bywa niweczona przez osoby, które wykonując swoje zadania w sposób niezgodny ze sztuką ogrodniczą lub w sposób naruszający obowiązujące przepisy. Do takiej sytuacji doszło ostatnio w pasach drogowych kilku gliwickich ulic. Drzewa uszkodziła firma prowadząca cięcia. Dodatkowo, ścięte gałęzie i konary przez dłuższy czas zalegały na jezdni, stwarzając zagrożenie.

– Pracownicy ZDM zauważyli siedem uszkodzonych drzew. W dwóch przypadkach istnieje duże prawdopodobieństwo, że trzeba będzie je usunąć. Trwają oględziny pozostałego drzewostanu – tłumaczy Anna Gilner, dyrektor ZDM w Gliwicach, który odpowiada za utrzymanie zieleni w pasach drogowych na terenie miasta.

Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach zwrócił się do policji z prośbą o ustalenie i ściganie sprawców oraz wszczęcie postępowania w sprawie dewastacji drzew rosnących w pasach drogowych dróg publicznych w Gliwicach.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
5 lat temu

Szybko się zemscili

Anonimowo
5 lat temu

Ale dostęp do prądu chciał by każdy…. Wielka mi zemsta

Anonimowo
5 lat temu

Zemsta za ul. Jagielonska?

Adam
Adam
5 lat temu

Może ZDM zajmie się bezpieczeństwem mieszkańców i w końcu sam zacznie prowadzić pracę przy drzewach. Pełno drzew suchych, zagrażających uczestnikom dróg, w pobliżu lini energetycznych. Zaczniecie działać dopiero jak się coś stanie ? Wstyd

antoniusz
antoniusz
5 lat temu

Spokojnie! Wszystko zależy od tego jakie to są drzewa. Większość liściastych powinna odrosnąć i mogą być jeszcze ładniejsze niż były. I wcale nie bronię Tauronu. Sam miałem z nimi na pieńku ale wygrałem.

rany
rany
5 lat temu

Za modry ich, blokują remont Jagielońskiej i Zabrskiej a drzewa ścinają bezkarnie!!!!

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI