Uważajcie na gliwickim dworcu, ale nie tylko. Kieszonkowcy w akcji

Złodzieje codziennie wypatrują w tłumie swoich potencjalnych ofiar. Kieszonkowcy działają szybko, niepostrzeżenie, wykorzystują każdą okazję. Wystarczy chwila nieuwagi, by torebka, saszetka czy telefon komórkowy stały się ich łupem. Podróżując bądź ostrożny.

Tłok, pośpiech, często beztroska i brak ostrożności – to wszystko sprawia, że każdy z nas może stać się potencjalną ofiarą złodzieja. Ściganie sprawców jest utrudnione, ponieważ zdarzenie trwa zaledwie chwilę i poszkodowani nie są w stanie zapamiętać żadnych istotnych szczegółów. Kieszonkowcy działają najczęściej w kilkuosobowych grupach. Ich łupem padają telefony komórkowe, torebki, saszetki, portfele czy dokumenty.

Wczoraj, na dworcu PKP w Gliwicach łupem kieszonkowców padł portfel. Wykorzystując zamieszanie związane z wsiadaniem pokrzywdzonej do pociągu, po wyjęciu portfela z plecaka dokonali jego kradzieży.

Pamiętaj! Działalności kieszonkowców sprzyja tłok. Dlatego w sklepach, środach lokomocji lub na przystankach zachowaj szczególną ostrożność. Bądź uważny także na miejskich targowiskach. W takich miejscach złodziejom łatwiej się ukryć i niepostrzeżenie działać. Nie ułatwiaj im zadania!

spot_imgspot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

39,254fanówLubię to
1,002obserwującychObserwuj

AKTUALNOŚCI

KORONAWIRUS