W Bojkowie już mogą podłączać się do kanalizacji

Dobiega końca projekt „Modernizacja gospodarki wodno-ściekowej w Gliwicach – II etap”.

Mieszkańcy Bojkowa, który dotąd nie był skanalizowany, mogą już podłączać się do nowej sieci. Wkrótce taką możliwość będą mieli też mieszkańcy Ostropy.

Mimo dużego zakresu robót praca w Bojkowie przebiegała na tyle sprawnie, że budowę udało się zakończyć przed czasem. Ostatni etap zamykający inwestycję to podłączenia do sieci poszczególnych posesji. Pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji pomagają mieszkańcom skanalizowanych dzielnic sprawnie przejść proces podłączenia.

Mieszkańcy mogą składać wnioski o wydanie warunków technicznych podłączenia do kanalizacji sanitarnej w siedzibie PWiK przy ul. Rybnickiej 47.

Druki dokumentów niezbędnych o podłączenia się do kanalizacji są dostępne na miejscu oraz na stronie www.pwik.gliwice.pl w zakładce „Biuro Obsługi Klienta”. Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod nr 32/338-71-71.

– Staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i ułatwić formalności. Dlatego mieliśmy swoje przedstawicielstwo w Bojkowie, by mieszkańcy nie musieli przyjeżdżać do nas. Chętnie pomagamy w wypełnianiu dokumentów – zaznacza Henryk Błażusiak, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach. – Mieszkańcy skanalizowanych dzielnic skorzystają nie tylko pod względem ekologicznym. Taka forma odprowadzania nieczystości jest również bardziej opłacalna niż wywożenie ich beczkowozami – dodaje.

Przypomnijmy, że w trakcie przygotowań do realizacji inwestycji w Bojkowie i Ostropie ponad 60% mieszkańców tych dzielnic zadeklarowało chęć korzystania z sieci kanalizacyjnej. Do tej pory w Bojkowie 85% gospodarstw domowych uzyskało warunki techniczne podłączenia, a w Ostropie – 50 %.

W Ostropie roboty budowlane są już na ukończeniu. PWiK planuje organizację cotygodniowych spotkań informacyjnych dla zainteresowanych – pierwsze mają odbyć się w sierpniu.

Modernizacja gospodarki ściekowej w Gliwicach to inwestycja zakrojona na szeroka skalę. Prawie całe miasto ma dostęp do nowoczesnej sieci kanalizacyjnej. Całość pochłonęła ponad 350 mln zł i była dofinansowana ze środków Unii Europejskiej.


MSI

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI