W centrum Gliwic powstaje duży biurowiec

Rozpoczęła się budowa biurowca przy ul. Dworcowej. W nowoczesnym gmachu znajdą się m.in. lokale usługowe i restauracje.

Według planów obiekt wypełniający lukę między budynkami przy Dworcowej i Dolnych Wałów powinien być gotowy pod koniec 2017 r.

O planowanej przy ul. Dworcowej inwestycji pisaliśmy już w „Miejskim Serwisie Informacyjnym – Gliwice”. Do końca 2017 r. ma tam stanąć gmach o powierzchni 6200 m2, w którym zostaną zaaranżowane biura, sklepy, kluby fitness oraz lokale gastronomiczne i tarasy widokowe. Na pustym jeszcze placu między hotelem Qubus i budynkiem dawnej poczty powstanie też parking na 140 samochodów. Tymczasem plac został ogrodzony i ruszyły prace – na teren budowy wjechały koparki. – Posiadamy wszystkie potrzebne zezwolenia i obecnie przygotowujemy teren pod inwestycję, instalujemy przyłącza wody i ścieków. Bardziej widoczne dla przechodniów prace rozpoczną się w styczniu. Nawiązaliśmy współpracę z firmą Colliers, która zajmie się komercjalizacją obiektu. Wykonawcą robót jest z kolei firma Takana z Warszawy. Obiekt powinien być gotowy wraz z końcem 2017 r. Mamy nadzieję, że przypadnie do gustu gliwiczanom – architektura budynku będzie korespondować z sąsiadującymi gmachami, w szczególności z zabytkowym budynkiem dawnej poczty. Szklane fasady wzbogacone zostaną o system rastrów i żaluzji w kolorze czerwono-brązowym – wyjaśnia Dorota Tetzel, przedstawicielka głównego inwestora, holenderskiej firmy Global City Holdings.


Drugi etap inwestycji ma się rozpocząć w 2018 r. Przy ul. Dolnych Wałów powstanie kolejny, pięciokondygnacyjny biurowiec. Będzie miał około 3 tys. m2 powierzchni i 40 miejsc parkingowych. Autorem projektu jest gliwickie Biuro Projektowo-Doradcze Arkus.

Zagospodarowanie placu było możliwe dzięki interwencji Miasta Gliwice, które zobligowało użytkownika wieczystego nieruchomości do uzyskania pozwolenia na budowę obiektu biurowo-usługowego wraz z parkingiem i do rozpoczęcia zabudowy terenu.

MSI

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna Zawisza-Kubicka

koszmarne monstrum

Johny West
6 lat temu

toprne …:/

Viola Malinowska
6 lat temu

Zaje….. , szkoda że nie parking piętrowy

Krystyna Bednarska
6 lat temu

tak powinien powstac PARKING PIETROWY!!! w miescie bardzo potrzebny!!

Krzysztof Mizielski
6 lat temu

Przeciez powstaje, w sumie obok. Kawałek dalej jest drugi tylko nikt tam nie parkuje bo za daleko przeciez przejsc kilometr 😉

Krystyna Bednarska
6 lat temu

jak to ?na dawnej poczcie mająbyc restauracje lokale usługowe i ponoc fitnes i w tym powstającym biurowcu też prawie to samo??

Patrycja Kazoń
6 lat temu

Masakra jakaś! Tyle dróg jest do odnowienia, dziura na dziurze, a oni biurowce budują i remontują!!! Frankiewicz ochujał do reszty.

Maciej Semerga
6 lat temu

co ma piernik do wiatraka ?? to prywatny inwestor kupił działkę i może budować co chcę zgodnie z sztuką budowlaną. To co ma Frankiewicz do tego i dziur na drogach?

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Kobieto, jak ty mowisz

Piotr Dutkiewicz
6 lat temu

Pewnie kolejne 1000 banków w nim będzie

Lidia Olos
6 lat temu

Spoko,jeśli jest potrzebny, choć niezbyt mi się podoba. Myślę jednak, że lepiej byłoby odrestaurować zabytkowy biurowiec po Hucie Gliwice.

Piotr
Piotr
6 lat temu

Koszmar. Zimny i nieprzyjemny budynek. Szkoda, że nasze miasto traci klimat. Wygląda to jak jakieś paczki krakersów.

realista
realista
6 lat temu

Ciekawy projekt. Maruderow jak zwykle grupka.

alex
alex
6 lat temu

Cale 140 miejsc parkingowych? Super. A do pracy w tych biurowcach to czym sie dostac? Tylko mi nie piszcie ze tramwajem!

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI