r e k l a m a
spot_imgspot_img

W czerwcu w Gliwicach impreza goni imprezę

Dzień Dziecka, Gliwickie Święto Rodziny, Święto Wolności i Solidarności, Noc Świętojańska – czerwcowy kalendarz obfituje w ciekawe wydarzenia. Startujemy 1 czerwca w parku Chopina, a kończymy 21 czerwca w parku Chrobrego. Miasto Gliwice zaprasza!

Atrakcje dla dzieci, koncerty dla młodzieży
1 czerwca między godz. 12.00 a 19.00 w parku Chopina zaplanowano fantastyczny festyn rodzinny z mnóstwem atrakcji. W programie jest między innymi artystyczny pokaz baniek mydlanych, laserowy labirynt i odlotowe miasteczko cyrkowe. O godz. 17.30 rozpoczną się koncerty. Wystąpią młode gwiazdy – Agata Gładysz i Olivia Klinke oraz Bartek Kaszuba.

Po pełnym wrażeń dniu 2 czerwca ponownie spotkamy się w parku Chopina. Podczas V Gliwickiego Święta Rodziny nikt nie będzie się nudził. Na scenie zaprezentują się młodzi artyści z Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach, a niepełnosprawni uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza” wystawią spektakl „Ali Baba”. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Chrząszcze.

Trochę historii
Podczas weekendu 1 i 2 czerwca w parku Chopina zaplanowano także kilka atrakcji nawiązujących do 30 rocznicy pierwszych wolnych wyborów po II wojnie światowej. Będą warsztaty teatralne i artystyczne, a 2 czerwca o godz. 20.00 rozpocznie się plenerowa projekcja kultowego filmu Andrzeja Wajdy – „Człowiek z żelaza”. Pokażemy także wystawę plakatów wyborczych z 1989 roku. Na godz. 17.00 zaplanowano także interaktywny kwiz historyczny.

4 czerwca, 30 lat po tym, jak Polacy po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat wybrali swoich przedstawicieli, o godz. 12.00 na Rynku odśpiewamy hymn państwowy. Z okazji ważnej rocznicy uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego poczęstują gliwiczan pysznymi pierogami. Będzie ich można spotkać w pobliżu szkolnego baru sałatkowego U króla Stasia przy ul. Dolnych Wałów 35. Pierogów będzie dokładnie 1 989.

30 maja Muzeum w Gliwicach planuje uruchomienie nowego portalu internetowego www.opozycja.muzeum.gliwice.pl. Strona będzie poświęcona gliwickiej opozycji – znajdą się tam relacje uczestników oporu społecznego, fotografie i dokumenty. Publikowane treści będą konsultowane z Oddziałowym Biurem Badań Historycznych IPN w Katowicach i Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach. Uruchomieniu portalu będzie towarzyszyć plenerowa wystawa „Już zachodzi czerwone słoneczko”, którą w czerwcu będzie można oglądać na Rynku. Planowane są także spotkania edukacyjne w muzeum. Szczegóły są dostępne na stronie www.muzuem.gliwice.pl.

W industrialnym klimacie
8 czerwca odbędzie się INDUSTRIADA. Miejskie obchody zaplanowano przy Radiostacji. Podczas rodzinnego pikniku zagłębimy się w świat muzyki – będzie między innymi silent disco i VR dance, interaktywna wystawa, warsztaty, a od godz. 19.00 – koncerty. W tym roku zagrają Frank e la Familia i Gromee. Podczas INDUSTRIADY warto także zajrzeć do Oddziału Odlewnictwa Artystycznego w Nowych Gliwicach – będzie sporo warsztatów w klimacie retro.

Na folkową nutę
Tegoroczna No Świętojańska odbędzie się 21 czerwca w parku Chrobrego. Podczas sobótkowego festynu zaplanowano między innymi góralską watrę, czyli wielkie ognisko, gawędy, zabawę taneczną i warsztaty plecionkarstwa. Zagrają zespoły ludowe, będą też tańce zbójnickie. O godz. 21.00 na łące przy parku Chrobrego rozpoczną się koncerty gwiazd wieczoru. Podczas Nocy Świętojańskiej wystąpi śląska kapela folkowa Krzikopa, a po niej na scenę wejdzie legendarny góralski zespół Trebunie Tutki. Muzykalnej rodzinie z Białego Dunajca na scenie będzie towarzyszył Gooral, który łączy folk z muzyką elektroniczną.

MSI

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI