r e k l a m a


W czwartek Gliwice mogą być mocno zakorkowane. Czy inteligentna sygnalizacja pomoże?

Władze Gliwic chwalą się, że Zarząd Dróg Miejskich uruchomił nowoczesny system inteligentnej sygnalizacji świetlnej. Teraz nadszedł wielki tekst jej wydajności.

W Gliwicach działa tzw. ITS, czyli inteligentny system sterowania ruchem. Jak zapewniają przedstawiciele ZDM: dzięki niemu kierowcy mogą płynniej i szybciej poruszać się po mieście. Rzadko jednak jest on testowany w ekstremalnych warunkach, a teraz będzie ku temu okazja.

W czwartkowe popołudnie i wieczór na gliwickich drogach trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość. Jak informuje policja: kilka tysięcy osób przyjedzie swoimi samochodami na mecz Polska-Izrael, który rozegrany zostanie w Arenie Gliwice. Policjanci przewidują, że ponad 2500 aut pojawi się w tym samym czasie i miejscu.

Czy Zarząd Dróg Miejskich stanie na wysokości zadania i udowodni, że miliony przeznaczone na przebudowę ulic wokół Areny Gliwice, a kolejne gigantyczne pieniądze na ITS były słusznymi wydatkami?

– Stróże prawa będą pracować nad jak najlepszą organizacją ruchu, jednak mimo to z pewnością pojawią się poważne utrudnienia. Przewidując te komplikacje, warto w tym dniu przemyśleć swoją drogę do pracy i do domu – mówią policjanci.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ja.
Ja.
4 lat temu

Ten system jest tak „ynteligenty”. jak ci, co go wymyślili…

Mietek
Mietek
4 lat temu

Nie ma żadnych inteligentych świateł. Ci co to tworzyli to idioci. Chyba w ogóle nie jeżdżą samochodami.

Olo
Olo
4 lat temu

Jadę autem świeci się zielone I praktycznie znikomy ruch na drodze i nagle czerwone mi się zapala żeby po chwili znów zapaliło się zielone ten system jest tak inteligentny jak rządzący gliwicami

Krzysztof
Krzysztof
4 lat temu
Reply to  Olo

to jest kara za prędkość

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI