r e k l a m a


W czyich rękach Piast Gliwice?

Klub piłkarski Piast Gliwice szuka właściciela. W ramach akcji wyborczych do samorządów pojawiła się kwestia, kto ma nad nim sprawować pieczę.

Mistrz Polski w piłce nożnej 2018/2019, wicemistrz 2015/2016 nie ma właściciela. Drużyna piłkarska Piast Gliwice odnosi sukcesy na murawie, jednak jej klub piłkarski popadał w długi. Historia klubu sięga 1945 roku, więc jest to spory kawałek czasu, który prowadził do sukcesu w 2019 roku, gdy drużyna zdobyła Mistrzostwo Polski. Wcześniej w 2016 roku została już Wicemistrzem i startowała w rozgrywkach do Ligi Europy. Wielkie dokonania drużyny piłkarskiej są niepodważalne. Zdobycie Superpucharu Polski czy III miejsce w Ekstraklasie, mają również niebagatelne znaczenie. Jednak 13,5 mln straty, jakie Klub wykazał za ostatni rok, powoduje, że pojawia się pytanie- kto ma go finansować? Do tej pory był miejską spółką i czerpał pieniądze z miejskiego budżetu, jednak tak duże straty budzą obawy na przyszłość. Kandydaci na prezydentów miasta Gliwice przyjrzeli się bliżej problemowi. Ich zdaniem drużyna nie byłaby w stanie osiągnąć swoich sukcesów, gdyby nie wsparcie finansowe miasta, które trwa od momentu uzyskania przez nią tytułu Mistrza Polski. Nie można jednak zapominać, że osiągnięcia Klubu inspirują do działania młodych sportowców. Duże znaczenie ma fakt, że w trzyosobowej Radzie Nadzorczej Klubu zasiada tylko jeden przedstawiciel miasta, dlatego konieczna jest jej reorganizacja, jeśli miasto nadal ma finansować wydatki spółki. Zdaniem niektórych kandydatów na prezydenta Gliwic, Klub stanowi niepodważalną wartość promocyjną dla miasta, jednak warto znaleźć dla niego odpowiedniego sponsora, który pomoże w stworzeniu miejsca, w którym swoje zdolności piłkarskie będzie mogła rozwijać gliwicka młodzież.

Jaka będzie przyszłość Klubu Piast Gliwice? – zdecyduje o tym nowy prezydent tego miasta

Dalsze sukcesy drużyny Piast Gliwice są marzeniem społeczności tego miasta, dlatego na pewno można oczekiwać, że Klub znajdzie dobrego sponsora wśród przedstawicieli znanych i cenionych w tym regionie przedsiębiorców. Kandydaci na prezydenta Gliwic oczekują jednak ze strony Klubu działań na rzecz mieszkańców a także konkretnych osiągnięć. Ważna jest również przejrzystość w zakresie finansów. Ostatnia sytuacja z wielomilionową stratą dowodzi nieracjonalnego dysponowania pieniędzmi w Klubie. Miasto może, zdaniem kandydatów na prezydenta Gliwic, nadal wspierać Klub, jednak na stanowisku jego prezesa powinna pojawić się osoba, której będzie zależeć na tym, by drużyna Piast Gliwice stała się prawdziwą wizytówką tego Gliwic. Wszyscy pragną, by mieszkańcy Gliwic zaglądając do wyników rozgrywek piłkarskich z pomocą ComeOn kod bonusowy, przekonywali się, że ich drużyna znajduje się w czołówce najlepszych. Warto więc szukać odpowiedniego sponsora, biorąc jednocześnie pod uwagę osoby, które będą miały za priorytet sukcesy piłkarskie drużyny, przekładające się na działania dla dobra społeczności miasta, a jednocześnie chcące prowadzić transparentną politykę finansową Klubu.

Klub Piast Gliwice istnieje od dziesiątków lat i swoimi sukcesami piłkarskimi utorował sobie drogę do Mistrza Polski. W dobrych rękach może osiągnąć jeszcze więcej, a dzięki blaskowi jego chwały może również dużo zyskać społeczność miasta.

Artykuł sponsorowany

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI