W Gliwicach będzie 55 nowych mieszkań. Otrzymano 80% dofinansowania

Gliwice otrzymały ogromne rządowe wsparcie na realizację dwóch budynków komunalnych z mieszkaniami na wynajem w standardzie „pod klucz”– tym razem przy ul. Zbożowej.

Banku Gospodarstwa Krajowego przyznał aż 80-procentowe bezzwrotne dofinansowanie z Funduszu Dopłat.

Dofinansowanie z BGK zostało przyznane na nowych, korzystniejszych zasadach po nowelizacji krajowych przepisów wspierających rozwój mieszkalnictwa. Otrzymana kwota 15,36 mln zł stanowi równowartość 80% kosztów kwalifikowanych inwestycji przy ul. Zbożowej, szacowanej na 19,2 mln zł.

W budynkach przy ul. Zbożowej będzie 55 mieszkań – zarówno 3-pokojowe o powierzchni od 55 m2 do 65 m2, jak i 2-pokojowe o powierzchni od 54 m2 do 59 m2, z odrębną kuchnią bądź aneksem kuchennym. Sześć lokali to kawalerki o powierzchni 40 m2. Dodatkowo dwa 2-pokojowe mieszkania o powierzchni 59 m2 będą dostosowane stricte do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wszystkie lokale zostaną podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej z ciepłą wodą użytkową.

W tego typu lokalach komunalnych stawka miesięcznego czynszu wynosi obecnie 12,10 zł za metr kwadratowy, a oprócz tego na starcie pobierana jest od najemcy kaucja w wysokości trzykrotnego miesięcznego czynszu.

Zakończenie prac planowane jest na I kwartał 2023 roku.

Na koniec dodajmy, że prezydent Adam Neumann w swoim programie wyborczym obiecywał kontynuację programu budowy minimum 440 mieszkań komunalnych.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
1 rok temu

Proponuje zasiedlić te domy mieszkańcami gliwickiej starówki. W których będą w spokoju odpoczywać po ciężkiej pracy zdała od całonocnych krzyków i hałasów dobiegających z okolicznych knajp

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI