W Gliwicach jest nowy konsul honorowy Niemiec

Dr Marcin Tyslik, absolwent gliwickiego II LO, warszawskiej SGH, Universität Duisburg -Essen oraz Politechniki Śląskiej, został nowym Konsulem Honorowym Republiki Federalnej Niemiec w Gliwicach.

Zastąpił na tym stanowisku Zbigniewa Jezierskiego pełniącego funkcję konsula honorowego od ponad 12 lat.

Marcin Tyslik jest polsko-niemieckim przedsiębiorcą i menedżerem specjalizującym się w logistyce i zarządzaniu łańcuchem dostaw. Po studiach na SGH i w Duisburgu zdobywał doświadczenie w niemieckich oddziałach Miebach Consulting GmbH, Lear Corporation, BMW AG i Zalando SE. Od 2 lat działa na terenie Śląska. W 2015 roku obronił doktorat na Politechnice Śląskiej w specjalności zarządzanie strategiczne i informatyka gospodarcza.

Dr Tyslik zastąpił na stanowisku konsula honorowego Zbigniewa Jezierskiego – gliwickiego przedsiębiorcę, który od prawie trzech dekad prowadzi z powodzeniem interesy handlowe z niemieckimi kontrahentami. Pod koniec maja został on odznaczony Krzyżem Zasługi Republiki Federalnej Niemiec za wieloletnie zaangażowanie na rzecz stosunków polsko-niemieckich.

Przypomnijmy, że funkcja konsula honorowego ma charakter społeczny i jest dużym udogodnieniem dla obywateli RFN przebywających w Gliwicach i na Śląsku. Placówka może im przyjść z pomocą w kłopotliwych sytuacjach życiowych (choroba, wypadek drogowy, kradzież mienia).

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI