W Gliwicach już wkrótce Festiwal Miasta

Koncerty i warsztaty, dmuchańce dla dzieciaków, obozowisko Wikingów i konstruowanie nowego „dostawczaka” z gliwickim Oplem – weekend 7–8 września w parku Chopina będzie obfitował w atrakcje dla całej rodziny. Zapraszamy na Festiwal Miasta i Rodzinny Piknik Seniora!

Dwudniowa impreza rozpocznie się w sobotę 7 września w samo południe. Z Rynku do parku Chopina przejdzie barwny korowód przebierańców. W paradzie może wziąć udział każdy, kto chce pochwalić się swoim pomysłem na ciekawy kostium. Uwaga! W czasie przejścia korowodu w rejonie ul. Zwycięstwa wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu. Kierowców prosimy o uważną jazdę.

Na scenie w parku nie zabraknie atrakcji. Podczas Festiwalu Miasta będą występy artystyczne – taneczne i teatralne – oraz pokazy mody. W centrum wydarzeń – oczywiście Gliwice i znani mieszkańcy miasta. Na godz. 13.30 zaplanowano bajkę dla całych rodzin – „Pieskie życie” – a o godz. 18.00 rozpocznie się niezwykły, interaktywny spektakl „Zmysły”. To trzeba poczuć!

Między godz. 13.00 a 17.00 włączymy się w akcję Narodowego Czytania. W tym roku przypomnimy sobie osiem słynnych polskich nowel, między innymi „Dym” Marii Konopnickiej i „Sachem” Henryka Sienkiewicza.

Podczas udanej imprezy plenerowej nie może zabraknąć koncertów. W parku Chopina będzie bardzo różnorodnie. Na początek zagra KSW Blues. To będzie muzyczna podróż do delty Missipsipi, gdzie powietrze wibruje gitarowym smutkiem. Około godz. 17.00 na scenę wejdzie Sylwia Lipka – idolka nastolatek. Imprezę zakończy koncert Mateusza Mijała, obdarzonego wyjątkową barwą głosu wokalisty.

Także 8 września, podczas VIII Rodzinnego Pikniku Seniora, czeka nas mnóstwo występów na scenie. Zmienimy muzyczny klimat i będziemy się bawić razem z gwiazdami śląskiej biesiady. W parku Chopina zagrają Jorgusie, Karpowicz Family i Krzysztof Koniarek. Do łez rozbawi nas Kabaret Rak.

A przez cały weekend:
– dmuchańce i animacje dla dzieci;
– warsztaty – tworzenia biżuterii, malarskie, ceramiczne, florystyczne, papierowe;
– Strefa Sporu – treningi z piłkarzami Piasta Gliwice, naszymi mistrzami Polski oraz konkursy rzutów osobistych z koszykarzami GTK Gliwice;
– obozowisko Wikingów, którzy wprowadzą nas w arkana życia we wczesnym średniowieczu;
– tworzenie prototypu samochodu dostawczego, który wejdzie do produkcji w fabryce Opla w 2021 roku;
– Strefa Relaksu, czyli chillout w fotelach, pod baldachimem;
– Jarmark Festiwalowy – tam kupicie piękne rękodzieło: ceramikę, haftowaną pościel, ubrania, biżuterię i inne cuda;
– Strefa Urody i Zdrowia – w sobotę porady kosmetyczne i dietetyczne, a w niedzielę badania słuchu, pomiary cukru i ciśnienia.

Wszystkie atrakcje będą bezpłatne. Imprezy są organizowane przez Miasto Gliwice i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach.

MSI

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI