r e k l a m a


W Gliwicach posadzono 1000 drzew

spot_img
r e k l a m a

Tysiąc kolejnych drzew posadzili jesienią w Gliwicach pracownicy MZUK. Nowe rośliny pojawiły się zarówno w centrum miasta, jak i na osiedlach. Sadzonki są jeszcze niepozorne, cały efekt będzie widoczny wiosną, gdy drzewa zazielenią się i zakwitną.

Jesienne nasadzenia odbyły się w gliwickich parkach, na placu Mickiewicza, placu Grunwaldzkim i przy ul. Górnych Wałów. Drzewa trafiły również na osiedla: Kopernika, Obrońców Pokoju, Łabędy, Brzezinka, Bojków i Stare Gliwice. Pojawiły się tam graby, głogi, lipy, klony, buki, jarząby, brzozy, klony, dęby, jesiony, tuje, sosny i jodły.

Oprócz drzew, MZUK zasadził również krzewy, które uzupełniły zieleń w mieście. W okolicach skweru Nacka przy ul. Toszeckiej pojawiły się graby, buki, kasztanowiec, klon oraz jarząb. W rejonie skrzyżowania ul. Tarnogórskiej i Grottgera oczyszczono skwer i posadzono krzewy tawuły i berberysu. Młode krzewy zdobić będą również okolice ulic Dunikowskiego, Błogosławionego Czesława i Stanisława Kostki.

– Wszystkie prace wykonano zarówno w ramach nasadzeń zastępczych, jak i uzupełniających. Potrzeba jeszcze czasu aby młode rośliny pokazały się w pełnej okazałości, ale już teraz można sobie wyobrazić, jak pięknie zazielenią się na wiosnę – mówi Iwona Janik, rzecznik prasowy MZUK w Gliwicach.

Zmienił się również teren giełdy samochodowej. Wzdłuż ul. Błonie stanął szpaler dębów szypułkowych i klonów zwyczajnych. Posadzono też kilkadziesiąt żywotników, grabów i klonów. Na terenie udostępnionym przez MZUK nasadzenia zastępcze wykonało Śląskie Centrum Logistyki.

W Gliwicach jest 450 ha terenów zielonych pozostających w administracji MZUK, w tym 5. parków, skwery czy las komunalny. Akcje sadzenia roślin, krzewów i drzew prowadzone są wiosną, latem i jesienią. Pielęgnacja i bieżące utrzymanie terenów zielonych trwa przez cały rok.

MSI

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
5 lat temu

Szkoda, że nie Francę.

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI